Strona główna Wydarzenia Świdnica Karta Dużej Rodziny tylko w MOPS

Karta Dużej Rodziny tylko w MOPS

3

Ponad tysiąc osób korzysta ze Świdnickiej Karty Dużej Rodziny, wprowadzonej w Świdnicy w 2014 roku. Od 16 marca wszelkie formalności związane z KDR będą obsługiwane w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Świdnicy.

KARTA

Dzięki karcie mieszkańcy mogą liczyć nawet na o połowę tańsze bilety miesięczne komunikacji miejskiej. Na basen lub lodowisko dziecko może wejść bezpłatnie, a rodzic w cenie biletu ulgowego, podobnie do Muzeum Dawnego Kupiectwa. Do tego liczne obniżki cen bądź bezpłatne wejścia na imprezy organizowane przez Świdnicki Ośrodek Kultury.

Oszczędności dla statystycznej 5-osobowej rodziny tylko w związku z ulgami w komunikacji miejskiej i niższymi płatnościami za przedszkole i żłobek szacowane są na ok. 2.200 zł rocznie. Korzystanie z oferty kulturalnej i sportowej to kolejne ok. 1.700 zł rocznie oszczędności.

Dużym zainteresowaniem projekt cieszy się również wśród świdnickich przedsiębiorców. Wśród firm, które zaoferowały do tej pory swoje ulgi, są bary i restauracje, sklepy odzieżowe, zakłady świadczące usługi krawieckie czy fryzjerskie, sale zabaw dla dzieci oraz księgarnie. Więcej informacji o projekcie oraz ulgach: http://karta.swidnica.pl/.

Uzupełnieniem zniżek, do których uprawnia Świdnicka Karta Dużej Rodziny, jest Krajowa Karta Dużej Rodziny, która ma w zamyśle dać rodzinom możliwość korzystania z oferty firm i instytucji o zasięgu ogólnopolskim. Projekt realizowany jest przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej przy wsparciu samorządów (szczegóły dostępne na stronie: http://rodzina.gov.pl/duza-rodzina).

Wszelkie informacje w sprawie Karty Dużej Rodziny będzie można uzyskać w godzinach od 7.30 do 15.30 w poniedziałek, środę, czwartek i piątek oraz od 9.00 do 17.00 w każdy wtorek,  w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej przy ul. Wałbrzyskiej 15, I piętro, pokój 101.      

***

 Program Świdnicka Karta Dużej Rodziny adresowany jest do rodzin z jednym lub dwojgiem opiekunów oraz trojgiem lub więcej dzieci. Nie ma znaczenia dochód osiągany przez rodziców, trzeba natomiast mieszkać razem w Świdnicy.

 Jak można otrzymać kartę?

Wystarczy złożyć odpowiedni wniosek w pokoju nr 101, na I piętrze w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Świdnicy (ul. Wałbrzyska 15). Wnioski przyjmowane są w dni robocze w godz. 7.30-15.30, a we wtorki w godz. 9.00-17.00.

Zapraszamy przedsiębiorców

Do programu może przystąpić każda firma działająca w Świdnicy, w każdym momencie jego trwania. Firma uczestnicząca w programie udziela rabatów na swoje usługi i produkty, w zamian posługuje się specjalnym oznakowaniem, dzięki czemu zyskuje wizerunek przyjazny rodzinie.

Poprzedni artykułUczniowie Gimnazjum nr 2 w Atlas Arenie
Następny artykułKolarze MKS-u Karolina obronili tytuł mistrzowski