Strona główna Bez kategorii Dawcy krwi na wagę złota

Dawcy krwi na wagę złota

14

Ofiarują drobne upominki, organizują konkursy i dodatkowe atrakcje. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa stale szuka sposobów, by zachęcić do oddawania krwi. Najnowszy pomysł – to konkurs na wiersz i hasło honorowego krwiodawstwa.

krew4

W promocji krwiodawstwa mają wielu sojuszników wśród klubów honorowych dawców, samorządów czy prywatnych sponsorów. – W tej chwili sytuacja jest dobra, zabezpieczamy wszystkie przyszpitalne banki krwi – zapewnia Teresa Kamińska z wałbrzyskiego centrum. I chwali powiat świdnicki. Niemal w każdej gminie działają Kluby Honorowych Dawców, które współorganizują zbiórki i szukają zachęt dla nowych dawców. W Świebodzicach czynnie w działania włącza się lokalny samorząd, zapraszając sponsorów i użyczając miejsc na zbiórki. W Świdnicy  prężnie działał Klub Honorowych Dawców Krwi „Kropla Życia”.  Niestety, klubu już nie ma, a z jego prezesem nie udało nam się nawiązać kontaktu. Jak jednak zapewnia Teresa Kamińska, chętnych do oddawania krwi w Świdnicy nie brakuje. – Co tydzień w Świdnicy oddaje krew ok 20 – 40 osób. Cieszymy się bardzo, że honorowi dawcy krwi są w Świdnicy i dzięki swojej dobroci przyczyniają się do ratownia ludzkiego życia. W Świdnicy przeprowadzaliśmy akcje poboru krwi w szkołach m.in. w III LO, Zespole Szkół Mechanicznych, Zespole Szkół Hotelarsko – Turystycznych, Zespole Szkół Budowlano – Elektrycznych. Z największą wdzięcznością przyjmiemy pomoc lokalnego lidera – osoby mieszkającej w Świdnicy, która pomorze nam w promowaniu idei honorowego krwiodawstwa w mieście i okolicach. Jesteśmy otwarci na propozycje i mamy nadzieję, że nie zabraknie ludzi chętnych do współpracy – mówi Natalia Natalia Kozdrowiecka, specjalista ds. Promocji Krwiodawstwa w RCKiK. Akcje poboru krwi w Świdnicy organizowane co tydzień w czwartek w NZOZ „Medyk” przy ul. Gdyńskiej 25a w godz. 8.30 – 13.00.

KONKURS RCKiK:

Jeżeli jesteś pomysłowy, masz duszę artysty – napisz wiersz albo hasło promujące Honorowe Krwiodawstwo.

Najciekawsze prace zostaną wykorzystane przez RCKiK w Wałbrzychu w celu propagowania idei Honorowego Krwiodawstwa.

Może i Ty dzięki swojemu talentowi przyczynisz się do szerzenia dobra, ratowania zdrowia i życia drugiego człowieka!

Cztery najciekawsze propozycje zostaną nagrodzone Dyplomami podpisanymi przez Dyrektora RCKiK oraz upominkami.

Propozycje będzie można przeczytać w holu odwiedzając RCKiK w Wałbrzychu.

Termin składania prac – do 30 kwietnia 2015r.

 Swoją propozycję możesz dostarczyć osobiście do Rejestracji Dawców, przesłać pocztą lub przesłać na adres mailowy: [email protected]

Proszę pod pracą podpisać się i podać do siebie nr telefonu.

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie!

Poprzedni artykułZaśpiewaj „Przebój z jajem”
Następny artykułMecz z Siódemką Miedź przełożony