Strona główna Bez kategorii Nowy lokator świdnickiego zwierzyńca

Nowy lokator świdnickiego zwierzyńca

0

Ma nawet 3 miesiące, ale pewnej daty urodzin nie można podać, bo co najmniej 8 tygodni spędził w torbie mamy. Od niedawna pokazuje się opiekunom i nawet pozwala się brać na ręce. Świdnicka para najmniejszych torbaczy świata dorobiła się potomka. Nie wiadomo jeszcze, czy to chłopiec czy dziewczynka.

lotopałanka

Zdjęcie Nadleśnictwo Świdnica

Zwierzątko o pięknych oczach, nazywana latającą wiewiórką, bo potrafi przelecieć nawet 55 metrów, nazywa się lotopałanka karłowata i z wiewiórką nie ma nic wspólnego. To – podobnie jak kangur – torbacz. W Świdnicy w 2013 roku w specjalnie urządzonym, przestronnym boksie w Stacji Edukacji Ekologicznej świdnickiego nadleśnictwa zamieszkał samczyk. W ubiegłe wakacje dołączyła do niego partnerka, a w tym roku pojawiła się malutka lotopałanka. Monika Drozdowska ze Stacji Edukacji Ekologicznej wypatrzyła ją na początku lutego. – To bardzo miłe wydarzenie, choć oglądanie całej rodzinki nie jest łatwe. Lotopałanki śpią w dzień, a aktywne są nocą. Malucha udało się wziąć na ręce i uwiecznić na fotografii – mówi pani Monika. Na wolności małe torbacze zamieszkują Australię i Nową Gwineę i żywią się sokiem z pni akacji i figowców. Świdnicka trójka chętnie zjada owoce i owady.

Mini ZOO w Stacji Edukacji Ekologicznej przy ul. Sikorskiego 11 w Świdnicy powstało z myślą o nauce opieki nad zwierzętami, także egzotycznymi. dzieci i rodzice mogą się tu dowiedzieć, jak opiekować się miniaturowymi królikami, myszami, świnkami morskimi, a także gadami. – Od niedawna nasz zwierzyniec powiększył się o oposa krótko ogonowego, węża zbożowego i jeża pigmejskiego – dodaje Monika Drozdowska. Stacja czynna jest w dni powszednie od 8.00 do 15.00. Przed wizyta warto się umówić. Tel. nadleśnictwa: 74 852 23 33.

Poprzedni artykułMłodzież o patriotyzmie. Głosuj na film II LO!
Następny artykułŚwidnica zaprosi rodzinę z Donbasu?