Strona główna Bez kategorii Biskup Dec wzywa do modlitwy na czas koncertu Vadera

Biskup Dec wzywa do modlitwy na czas koncertu Vadera

80

Ordynariusz katolickiej diecezji świdnickiej nie składa broni w sprawie koncertu death metalowego zespołu. Ignacy Dec wzywa wiernych na modlitewne czuwanie, które zaplanowano na czas występu Vadera. „W naszym mieście podczas tegorocznego Wielkiego Postu, pomimo apeli i próśb odbędzie się koncert satanistycznego zespołu  „Vader”.  Wobec tego wydarzenia, którego bluźniercze przesłanie jest wymierzone w wierzących w Chrystusa a także niesie zagrożenie w wymiarze duchowym, nie możemy pozostać bierni.” – pisze w apelu do wiernych.

biskup

Pierwszy przeciwko koncertowi zaprotestował radny powiatowy Ireneusz Pałac, po nim apel do prezydent Świdnicy wystosował biskup Dec. Władze miasta jednak nie zgodziły się interweniowanie w sprawie koncertu, który organizuje zewnętrzna agencja. Świdnicki Ośrodek Kultury na ten cel wynajmuje jedynie salę w Klubie Bolko, za co zresztą pobierze opłatę. Koncert jest biletowany. – Zgodnie z obowiązującym porządkiem prawnym Świdnica jest miastem otwartym – bez cenzury. Indywidualna wrażliwość nie może ograniczać palety prezentowanych poglądów, wypowiedzi artystycznych i innych przejawów społecznej aktywności, jeżeli nie naruszają obowiązującego porządku i bezpieczeństwa.  Obecność na koncercie zespołu nie jest obowiązkowa i każdy ma możliwość swobodnego wyboru i partycypacji w wydarzeniach kulturalnych i innych – mówił Swidnica24.pl zastępca prezydenta Świdnicy Szymon Chojnowski w odpowiedzi na apele. Vader zagra w Świdnicy już za tydzień, 28 lutego.

/asz/

Zaproszenie Biskupa Świdnickiego

na czuwanie modlitewne

w związku koncertem zespołu „Vader

Umiłowani Bracia i Siostry,

Drodzy mieszkańcy Świdnicy,

Rozpoczęty Wielki Post przypomina nam o cenie, jaką zapłacił Syn Boży, walcząc z diabłem i grzechem o nasze zbawienie. Dlatego dziękujemy Bogu za Jego miłosierdzie wobec grzeszników, za ocalenie z grzechu i nadzieję życia wiecznego.

Pomimo zwycięstwa Chrystusa szatan nadal szuka ofiar swego kuszenia. Ufni w moc Chrystusa Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego uciekamy się do Zbawiciela, u Niego szukając pewnego ratunku i ochrony.

W naszym mieście podczas tegorocznego Wielkiego Postu, pomimo apeli i próśb odbędzie się koncert satanistycznego zespołu  „Vader”.  Wobec tego wydarzenia, którego bluźniercze przesłanie jest wymierzone w wierzących w Chrystusa a także niesie zagrożenie w wymiarze duchowym, nie możemy pozostać bierni. Nie bagatelizując tej formy wkraczania zła proszę o modlitwę i post w intencji uczestników koncertu. W trosce o duchowe bezpieczeństwo miasta i jego mieszkańców zachęcam i zapraszam do wspólnej modlitwy. W sobotę, 28 lutego, w dniu koncertu, o godz. 19.00 w Kościele pw. św. Krzyża przy ulicy Westerplatte rozpoczniemy czuwanie modlitewne. Adorując Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, będziemy poprzez modlitwę różańcową prosić Maryję, Pogromczynię mocy piekielnych o pomoc i obronę, odmówimy także wspólnie litanię do św. Michała Archanioła, Wodza zastępów anielskich. O godz. 20.00 rozpocznie się Msza św. Nasze czuwanie zakończymy Apelem Jasnogórskim, modląc się za Świdnicę, wszystkich Świdniczan i całą naszą Ojczyznę.

Pamiętajmy, że diabeł rozszerza swoje wpływy z powodu bierności ludzi wierzących. Ufni we wstawiennictwo św. Jana Pawła II, Patrona Świdnicy, a także świadomi znaczenia modlitwy i postu, raz jeszcze zachęcam do włączenia się do wspólnego czuwania.

/tekst ze strony diecezji świdnickiej, diecezja.swidnica.pl/

Poprzedni artykuł„Rajdowy Odcinek Testowy”, czyli kilka szybkich pytań do… [FOTO]
Następny artykułTydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw