Strona główna Bez kategorii Aula I LO doczekała się remontu

Aula I LO doczekała się remontu

6

W maju 2014 roku została zamknięta ze względu na sypiący się sufit. Do końca 2015 roku ma być jak nowa. Największa w Świdnicy sala widowiskowa, wybudowana już po wojnie przy obecnej siedzibie I Liceum Ogólnokształcącego doczekała się gruntownego remontu. Własnie rozpoczęły się prace, które będą kosztowały ponad 2 miliony złotych.

I LO-wizka1

Tak aula ma wyglądać po remoncie

Liczący ponad 100 lat budynek I LO został rozbudowany przez Rosjan. Właśnie tutaj po II wojnie światowej mieścił się Dom Oficera Armii Czerwonej. Część poniemiecka jest w znakomitym stanie, natomiast rosyjska – w opłakanym. Dach auli został źle zaprojektowany i wykonany. Wystarczył nawet nieduży deszcz i dochodziło do przecieków. 19 maja tuż 2014 toku przed próbami widowiska z udziałem dzieci spadła podsufitka. Ze względu na stan zagrożenia największa w Świdnicy sala na 600 miejsc została zamknięta.

aula 4

15 stycznia 2015 r. powiat świdnicki, reprezentowany przez starostę Piotra Fedorowicza i wicestarostę Zygmunta Worsę, podpisał z warszawską firmą Energy Investors Group umowę na roboty budowlane. Z kolei jeszcze podczas ferii warszawskiej firmie został przekazany teren budowy. Zgodnie z umową remont auli powinien zakończyć się do 30 grudnia tego roku. Całkowity koszt remontu to 2.194.000 zł.

/opr. red./

Poprzedni artykułMłodzi Alchemicy nie zawiedli [VIDEO]
Następny artykułKomu 1% podatku? Wesprzyj Fundację Serce