Strona główna Bez kategorii Wielka Rapsodia Świdnicka w styczniu po raz drugi

Wielka Rapsodia Świdnicka w styczniu po raz drugi

1

Po udanej pierwszej edycji imprezy, która odbyła się w maju, Świdnicki Ośrodek Kultury zaprasza fanów hip-hopu na kolejną odsłonę Wielkiej Rapsodii Świdnickiej. 31 stycznia Klub Bolko ponownie stanie się areną bitwy freestyle a jako headliner wystąpi Mielzky (na zdjęciu).

Mielzky_foto03_tn

Bitwa freestyle, która jest głównym elementem Wielkiej Rapsodii Świdnickiej, to słowne pojedynki raperów, którzy rywalizują ze sobą tworząc na żywo zwrotki nawiązujące do wylosowanych tematów. Pula nagród w przyszłym roku ponownie wyniesie 900 zł. Do poprzedniej edycji zgłosiło się 21 uczestników m.in. ze Świdnicy, Wałbrzycha i Wrocławia a zwycięzcą został Filipek z Milicza. Trwają już zapisy do styczniowej bitwy – regulamin oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć w tym miejscu: http://www.sok.com.pl/wrs/regulamin/
Muzykę do pojedynków ponownie zagra Aplaindygo w składzie Slime (mistrz Polski turntablistów), Bartek Bednarz (bas), Mateusz Chochołek (perkusja).

Headlinerem Wielkiej Rapsodii Świdnickiej #2 będzie Mielzky – właściwie Tomasz Mielewski, rocznik 1988. W 2005 roku wypuścił album „Umrzeć w superbutach” w całości wyprodukowany przez Benncarta. Jest zrzeszony m.in. w kolektywie Sekaku Liveband, grającym rapcore, z którym wydał 3 płyty. Obecnie na koncie ma dwa oficjalne wydawnictwa – „Silny Jak Nigdy, Wkurwiony Jak Zwykle” oraz „1.5”, za które w warstwie muzycznej odpowiedzialny jest w głównej mierze duet The Returners (klip do utworu „Nie słyszysz” z gościnnym udziałem Pezeta.

Poprzedni artykułDofinansują przydomowe oczyszczalnie ścieków
Następny artykułOrszak Trzech Króli przejdzie ulicami Świdnicy