Strona główna Kultura Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami Świdnicy

Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami Świdnicy

7

Już po raz 3 Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami Świdnicy. Te wyjątkowe jasełka 6 stycznia 2015 r. zostaną wystawione w Polsce w 329 miejscowościach, w tym również w Świdnicy oraz w kilkudziesięciu miejscach na świecie. Organizatorem Orszaku Trzech Króli w Świdnicy jest Fundacja Małżeństwo Rodzina.

orszak

Świdnicki Orszak wyruszy z Placu św. Jana Pawła II we wtorek, 6 stycznia 2015 r., o godz. 14.00. Uczestnicy orszaku przejdą trasą: z Placu św. Jana Pawła II, przez ul. Długą, ul. Wrocławską, ul. 1 Maja, Pl. Małgorzaty, ul. Franciszkańską do Rynku, gdzie zakończy się marsz.

Po raz pierwszy w orszaku zaprezentują się drużyny małych rycerzy. Ich tarcze przedstawiały będą patronów siedmiu świdnickich parafii. Każda drużyna będzie miała swój kolor.

Na potrzeby Orszaku zakupionych zostało 3 500 koron oraz 2 000 śpiewników, które nieodpłatnie rozdane zostaną uczestnikom wydarzenia.

Zapraszamy wszystkich do wyruszenia w Orszaku Trzech Króli 2015. Zachęcamy do wspólnego stworzenia wielkiego ulicznego teatru, rodzinnego kolędowania i zabawy. Tradycyjnym punktem ulicznych Jasełek będzie Wielka Bitwa, podczas której Dobro i Zło będą walczyć o ludzi – mówią organizatorzy Orszaku Trzech Króli.

Poprzedni artykułWielka Rapsodia Świdnicka w styczniu po raz drugi
Następny artykułGryf zmienił zdanie, co z porozumieniem? [WIDEO]