Strona główna Wydarzenia Świebodzice Świebodzice z budżetem

Świebodzice z budżetem

2

W przedostatnim dniu starego roku Rada Miejska Świebodzic przyjęła jedną z najważniejszych uchwał w kalendarzu samorządowym – uchwałę budżetową gminy na 2015 rok. Dochody zaplanowano na poziomie 70.666.993 zł, natomiast wydatki wyniosą 72.166.993 zł. Jak co roku na wysokim poziomie zaplanowano wydatki na inwestycje – kwota ta wyniesie 11.325.700 zł – informuje Agnieszka Bielawska – Pękala, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Świebodzicach.

ratusz Swiebodzice z

Przedstawiając radnym ogólne założenia budżetu burmistrz Bogdan Kożuchowicz podkreślał, że sytuacja finansowa gminy jest stabilna a dotychczas przyjęte tempo inwestycyjne będzie utrzymane.  – Bieżące zadania gminy, związane chociażby z oświatą, są w pełni zabezpieczone, a już najbliższe miesiące pokażą, że dochody będą się zwiększać, a to z kolei pozwoli na wprowadzenie do budżetu nowych zadań – zaznaczył burmistrz informując, że już w styczniu Rada będzie miała okazję wprowadzić do budżetu znaczące środki przyznane na zakup przyjaznych środowisku autobusów dla komunikacji miejskiej. Wniosek na to zadanie Gmina Świebodzice złożyła jeszcze w 2012 roku, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013. Projekt pozytywnie przeszedł weryfikację i oczekiwał na liście rezerwowej, w końcówce grudnia 2014 roku Zarząd Województwa Dolnośląskiego poinformował o przyznaniu funduszy na zakup autobusów. Wartość tego zadania to 4,1 mln zł, z czego dofinansowanie wyniesie 3,5 mln zł. Pozwoli to na zakup 3 nowoczesnych autobusów niskopodłogowych, spełniających najwyższe normy europejskie jeśli chodzi o oddziaływanie na środowisko.

Obok tej znaczącej dla mieszkańców inwestycji w 2015 roku pojawią się kolejne – będzie to m. in. budowa dróg i chodników wraz z uzbrojeniem na terenie aktywizacji gospodarczej przy ul. Strzegomskiej i Przemysłowej – wartość tego zadania to nieco ponad 2,9 mln zł, a także dalsze prace związane z uporządkowaniem gospodarki wodno-ściekowej na terenie miasta – na ten cel gmina przeznaczy w 2015 roku ponad 5 mln zł. Kontynuowana będzie także termomodernizacja budynków użyteczności publicznej oraz prace związane z budową lotniska. Wśród realizowanych zadań znajdą się także i te, zgłoszone przez mieszkańców w ramach budżetu obywatelskiego.

Poprzedni artykułPiękniejszy świat Beaty: Prezent dla babci
Następny artykułDofinansują przydomowe oczyszczalnie ścieków