Strona główna Magazyn Refleksje Piękniejszy świat Beaty: Prezent dla babci

Piękniejszy świat Beaty: Prezent dla babci

0

Pewnie popadnę w banał, gdy powiem, że moja babcia była wspaniałą i wyjątkową kobietą. Ale ja będę naiwnie bronić tej tezy. Gotowała najlepsze kluchy na łachu na świecie i spełniała najbardziej nawet wyrafinowane cukiernicze zachcianki. I było to świetne, choć sprawa miała też drugie dno – wie to każdy wnuk: pewnie łatwiej jest zaprowadzić pokój na Bliskim Wschodzie, niż przekonać babcię, że nie jest się głodnym.

 Etap7

Notorycznie przegrywała w tysiąca, paliła stosy „popularnych” i wiedziała wszystko o całowaniu. W ogóle wiedziała więcej, niż dziś wie cała Wikipedia. Bo babcia czytała stosy książek. Głównie kryminały. Za jej sprawą do dziś wolę, gdy w lekturze ktoś zginie, niż gdy się zakochuje. Książki czasem  pachniały pleśnią, a spomiędzy kartek co jakiś czas wypadały suszone liście lub niezrozumiałe dla nikogo notatki. Tak, była bibliofilem z fantazją.

 Gdy byłyśmy z siostrą małe, najlepszym prezentem na babcine święto były laurki. Dziś przygotowałabym babci zakładkę do książki.

 Etap1

1) Przygotowuję kawałek filcu, sześć krążków tkaniny w groszki (odrysowane od szklanki i wycięte), ścinek czerwonego materiału, czerwone nici, drewniany guzior, wydrukowany na tekturce napis „Kocham moją Babcię”

 Etap2

2) Wycięty z filcu pasek haftuję dookoła ozdobnym ściegiem maszynowym kontrastową nicią. Ładnie będzie wyglądał nawet zwykły zygzak.

 Etap3

3) W  jednym końcu paska przyszywam napis.

 Etap4

4) Z czerwonego ścinka tkaniny wycinam kółko nieco większe od mojego drewnianego guzika. Fastryguję owo kółko dookoła i ściągając nitkę zamykam guzik wewnątrz. Zakańczam nić solidnym węzłem.

 Etap5

5) Przygotowuję pierwszy płatek. Składam kółko z tkaniny w kropeczki we czworo i fastryguję gęsto od strony niewykończonej. Tą samą nicią (bez zakańczania) fastryguję po kolei pozostałe płatki. Po zakończeniu tego etapu ściągnę nić i połączę trale pierwszy płatek z ostatnim, otrzymując w ten sposób zgrabną rozetkę.

 Etap6

6) Po środku rozetki przyszyję obciągnięty uprzednio czerwony guzior i całość przymocuję do wolnego końca zakładki.

 Etap7a

Gotowe!

Beata Norbert

Po piękne drobiazgi zapraszamy do sklepu Beaty Norbert:  www.zapachydoszafy.na.allegro.pl

Poprzedni artykułCzary Penelopy: Polędwiczki wieprzowe w sosie paprykowo-cytrynowym
Następny artykułŚwiebodzice z budżetem