Strona główna Bez kategorii Szczęśliwa trzynastka „Szlachetnej paczki”

Szczęśliwa trzynastka „Szlachetnej paczki”

0

Szlachetna paczka już od 15 lat pomaga ubogim rodzinom, osobom starszym, niepełnosprawnym. W akcję niesienia pomocy włączyli się również  uczniowie Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym, firma Electrolux Poland Sp. z o.o. oraz pracownicy Nadleśnictwa Świdnica.

szlachetna paczka

W tym roku uczniowie klasy III przygotowali 13 paczek dla potrzebującej rodziny – mówi z dumą Krystyna Kwaśnik, dyrektor szkoły. SZLACHETNA PACZKA, bo to do tego projektu po raz drugi przystąpili uczniowie  to projekt Stowarzyszenia WIOSNA, który w wyjątkowy sposób inspiruje ludzi do stawania się kimś więcej, do wygrywania swojego życia i zostania Bohaterem. Darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc dla rodzin w potrzebie. Ciepłe ubrania, czy buty na zimę dla dzieci, mają wielką wartość dla obdarowanych. Jednak w Paczce to nie rzeczy są najważniejsze. Największym prezentem dla żyjących w zapomnieniu jest świadomość: „Ktoś o mnie pamięta, ktoś we mnie wierzy”. Do SZLACHETNEJ PACZKI włączane są rodziny, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej z niezależnych od siebie przyczyn. Paczka dociera do prawdziwej biedy – tej ukrytej, a nie tej, która krzyczy i żąda pomocy. Jej celem jest mądra pomoc, czyli taka, która daje szansę na zmianę.

– Już drugi rok z pomocą wolontariuszy zaangażowanych w akcję dzielimy się z potrzebującymi, ucząc w ten sposób nasze pociechy wrażliwości, empatii i współodpowiedzialności za los drugiego człowieka. Naszą „wybraną rodziną” stała się matka wychowująca samotnie dwie córeczki. Jej potrzeby nie są wygórowane. Wśród wymarzonych prezentów znajdują się rzeczy pierwszej potrzeby: żywność, ubrania, ciepłe buty na zimę dla dziewczynek, chemia gospodarcza. Wspólnymi siłami jesteśmy w stanie odpowiedzieć na te potrzeby, a także umilić im święta innymi podarunkami – mówią rodzice dzieci kl. III

We wspólne przygotowania włączyły się całe rodziny. Na apel młodych wolontariuszy odpowiedzieli także pracownicy Nadleśnictwa Świdnica, którzy podarowali nowe, ciepłe i kolorowe kołdry i pościele, a także firma Electrolux Poland Sp. z o.o. w Świdnicy od której otrzymano pralkę. Podarunki gromadzone od początku grudnia dzieci spakowały w kartony, które same ozdobiły.

/UG Świdnica/

 

Poprzedni artykułŚKPR wygrywa w swoim ostatnim tegorocznym występie
Następny artykułOd dzisiaj nowy rozkład jazdy PKP