Strona główna Bez kategorii Święty Mikołaj znów przyjedzie pociągiem!

Święty Mikołaj znów przyjedzie pociągiem!

0

Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku już po raz siódmy zaprasza wszystkie dzieci do uczestnictwa we wspólnej zabawie. W sobotę, 6 grudnia 2014 r. w samo południe św. Mikołaj wybierze się w podróż zabytkowym parowozem Tkt48-18 wraz z wagonem towarowym zapakowanym po brzegi prezentami dla dzieci na stację w Jaworzynie Ślaskiej  (godz. 12.00) oraz na dworzec w Świdnicy (godz. 13.00).

 swiety Mikolaj (14)

– 6 i 7 grudnia zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami do zwiedzania muzeum, gdzie zgromadziliśmy zabytkowy tabor kolejowy normalnotorowy od roku 1890 do lat 70-tych XX w. na odcinku 1,5 km torów, kolekcję motocykli Harley-Davidson, zabytkowy komputer Odra, zbiory ikonograficzne, Mini Muzeum Zabawkarstwa Samochodowego, makietę kolejową, wystawę starych narzędzi stolarskich, radioodbiorników, a także Starą Drukarnię. Po powrocie Pociągu Św. Mikołaja będzie też możliwość przejazdu parowozem po bocznicy Muzeum – zachęcają organizatorzy.

 „Pociąg Św. Mikołaja” jest to akcja charytatywna dla dzieci z ubogich rodzin, a paczki z prezentami przygotowane są z myślą o nich. Jednak nie tylko maluchy potrzebujące wsparcia otrzymają prezenty. Na każde dziecko odwiedzające muzeum w dniach 6-7 grudnia czeka słodki upominek, a św. Mikołaj chętnie wręczy paczki przygotowane przez rodziców dla swoich dzieci.

 W dniach 6-7 grudnia Muzeum czynne będzie od godz. 10.00 – 16.00.

 

 

 

Poprzedni artykułKontuzja odebrała szansę na medal ME
Następny artykułHandlował narkotykami