Strona główna 112 Handlował narkotykami

Handlował narkotykami

13

Do 10 lat pozbawienia wolności  grozi 28 – letniemu mieszkańcowi gminy Żarów za posiadanie i wprowadzenie do obrotu amfetaminy i marihuany. Mężczyzna został zatrzymany podczas sprzedaży narkotyków.

amfetamina 5

Zdjęcie archiwalne

Policjanci z Komisariatu Policji w Żarowie zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy 1 grudnia o trzeciej nad ranem siedzieli w samochodzie zaparkowanym na jednym z parkingów na terenie Żarowa. Na widok patrolu podchodzącego do samochodu mężczyźni wyrzucili paczuszki, które trzymali w dłoniach. W trakcie przeszukania samochodu policjanci znaleźli kolejne saszetki, w których znajdował się biały proszek oraz susz.

Po przeprowadzeniu badań na testerach narkotykowych okazało się, że w zabezpieczonych przez policjantów saszetkach znajdowała się marihuana i amfetamina. W sumie funkcjonariusze zabezpieczyli 90 porcji marihuany i 500 porcji amfetaminy. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani do wyjaśnienia w policyjnym areszcie do wyjaśnienia.

Okazało się, że 28-latek sprzedawał narkotyki 20-latkowi. 28-letniemu mężczyźnie zostały przestawione zarzuty posiadania i wprowadzania do obrotu środków odurzających. Wobec niego zastosowany został dozór policyjny oraz poręczenie majątkowe w wysokości 800 złotych.

Przypomnijmy, że w świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, za posiadanie narkotyków grozi do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

/KPP w Świdnicy, opr. red./

Poprzedni artykułŚwięty Mikołaj znów przyjedzie pociągiem!
Następny artykułKovalczyk na Nocach Jazzowych