Strona główna Sport Inne Kontuzja odebrała szansę na medal ME

Kontuzja odebrała szansę na medal ME

0

Sosnowiec gościł w ostatnią niedzielę listopada karateków rywalizujących w Mistrzostwach Europy Open – bez podziału na kategorie wagowe. Na Śląsku nie zabrakło świdniczanina Daniela Bukowego, który do momentu odniesienia kontuzji spisywał się rewelacyjnie i był jedną nogą od medalu mistrzostw Starego Kontynentu.

bukowy

Pierwszą walkę wygrałem z zawodnikiem z Anglii, który ważył 124kg. W kolejnych starciach udało mi się pokonać reprezentantów Włoch (100kg) i Izraela (około 85kg – waga zbliżona do mojej). Niestety w trzeciej walce doznałem kontuzji stawu skokowego i nie mogłem przystąpić do walki o wejście do finału. Ostatecznie zająłem czwarte miejsce na Mistrzostwach Europy Open Karate Kyokushin IKO. Najlepszych 8 zawodników turnieju zdobyło klasyfikację i bilet do Tokio na Mistrzostwa Świata Open, które odbędą się w listopadzie 2015 roku. Start mimo kontuzji, która uniemożliwiła mi dalszą walkę uważam za udany i zaczynam się szykować do Mistrzostw Świata Open, jak tylko dojdę do siebie. Dziękuję wszystkim, którzy pomagali mi w moich przygotowaniach do tego turnieju: dziękuję rodzicom, mojej żonie Sandrze, sensei’owi Zbyszkowi, Kamilowi, kolegom ze Świdnickiego Klubu oraz kolegom z kadry narodowej – powiedział Daniel Bukowy.