Strona główna Bez kategorii Jacek Cygan w Świdnicy

Jacek Cygan w Świdnicy

3

Jego piosenki od lat śpiewają najlepsi polscy wokaliści, a wraz z nimi cały kraj. Jacek Cygan , bo o nim mowa będzie gościł w Swidnicy. Już w najbliższy piątek spotka się z mieszkańcami w księgarni Matras.

image

Bez niego Edyta Geppert nie zadebiutowałaby tak wspaniale piosenką „Jaka róża taki cierń”, Grażyna Łobaszewska i Staszek Sojka nie odkryliby przed nami, że „Czas nas uczy pogody”, a Ryszard Rynkowski nie namawiałby nas, byśmy „Wypili za błędy”. Edyta Górniak ze swoim utworem „To nie ja” nie odniosłaby tak spektakularnego sukcesu na konkursie Eurowizji, Andrzej Zaucha nie czarowałby nas swoim „C’est la vie”, a Maryla Rodowicz nie powiedziałaby nam, że są wśród nas „Łatwopalni”. Nie byłoby też najpopularniejszych przebojów zespołu Kombi, ani „Dyskoteki pana Jacka”, na której wychowało się całe pokolenie młodych ludzi.

Książka Jacka Cygana to osobista, sentymentalna podróż w przeszłość. Autor z wdziękiem i humorem opowiada o powstawaniu swoich najlepszych tekstów, tworząc ciekawe portrety najpopularniejszych polskich artystów. Wszystko to składa się na fascynujący obraz długiej epoki w polskiej muzyce.

Każda piosenka ma swoją historię, która często okazuje się zupełnie niezwykła. Każda rodzi się z przyjaźni tekściarza i wykonawcy.

O tej książce i opowieściach o przyjaźniach, które zaowocowały legendarnymi utworami będzie można porozmawiać w księgarni Matras w Świdnicy 5 grudnia, godzina 16.00.

zdjęcie  Jarosław Roland Kruk  

Poprzedni artykułSprawdzili formę we Wrocławiu i Dzierżoniowie
Następny artykułKontuzja odebrała szansę na medal ME