Strona główna Sport Pływanie Sprawdzili formę we Wrocławiu i Dzierżoniowie

Sprawdzili formę we Wrocławiu i Dzierżoniowie

0

Pływacy Svidy Świdnica startowali w ostatnich dniach w zawodach rangi ogólnopolskiej i regionalnej. We Wrocławiu na pływalni przy SP 50 (Koral Wrocław) rozegrany został Ogólnopolski Sprawdzian Wytrzymałości i Wszechstronności Stylowej strefy Dolnego Śląska. W zawodach wystartowała czteroosobowa świdnicka reprezentacja w składzie: Oskar Cebula, Ewelina Kalicka, Agnieszka Franków i Jakub Kalousek.

 svida

Zawodnicy świdnickiej Svidy zajmowali następujące miejsca:

 

Oskar Cebula:

2. miejsce na dystansie 200 m stylem zmiennym

4. miejsce na dystansie 400 m stylem dowolnym

Ewelina Kalicka:

9. miejsce na dystansie 200 m stylem zmiennym

14. miejsce na dystansie 400 m stylem dowolnym

Jakub Kalousek:

12. miejsce na dystansie 200 m stylem zmiennym

14. miejsce na dystansie 400 m stylem dowolnym

Agnieszka Franków:

10. miejsce na dystansie 200 m stylem zmiennym

10. miejsce na dystansie 800 m stylem dowolnym

W klasyfikacji generalnej według punktacji FINA za dwa starty Oskar Cebula zajął w sumie bardzo dobre drugie miejsce. Po zakończeniu zawodów we wszystkich województwach zostanie opublikowana przez Polski Związek Pływacki lista ogólnopolska, jednak czasy jakie osiągnęli zawodnicy świdnickiej Svidy pozwalają z optymizmem patrzeć na miejsca naszych zawodników w rankingu krajowym.

Najmłodsi zawodnicy z klas I-III szkół podstawowych wzięli z kolei udział w Zawodach Andrzejkowych w Dzierżoniowie. Dla wielu młodych zawodników był to pierwszy start w zawodach i na wyróżnienie zasługują: Agata Pawłowska, Katarzyna Mus, Aleksandra Beister, Natalia Lega i Kacper Bator, Aleksandra Wojnowska. Pozostali zawodnicy w swoim starcie kontrolnym poprawiali rekordy życiowe nawiązując równorzędną rywalizację z zawodnikami z innych klubów. Reprezentacja KS Svida: Wiktoria Beister, Maja Lęga, Tomasz Myczkowski.

Poprzedni artykułTrzecia Sudecka Ofensywa
Następny artykułJacek Cygan w Świdnicy