Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Nowe stawki za wodę

Nowe stawki za wodę

1

Od 1 stycznia 2015 r. mieszkańców gminy Świdnica obowiązywać będą nowe taryfy za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzenie ścieków. Podczas II sesji Rady Gminy Świdnica tej kadencji, radni podjęli uchwały dot. zatwierdzenia taryf i utrzymania dopłat z budżetu gminy do każdego m3 wody i odprowadzonych ścieków.

woda

Radni na ostatniej sesji jednogłośnie zdecydowali o przyjęciu uchwały w sprawie taryf oraz dopłat do taryfowych grup odbiorców zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków. Oznacza to tym samym, że z dniem 1 stycznia 2015 r. ceny dla gospodarstw domowych kształtować się będą następująco: 4,07 zł/m3 brutto za dostarczoną wodę oraz 7,68 zł/m3 za odprowadzanie ścieków. W obu przypadkach występuje dopłata z budżetu gminy. W V grupie taryfowej odbiorców do każdego 1m3 wody gmina Świdnica dopłaci 0,14 zł brutto, a do 1m3 odprowadzonych ścieków 2,73 zł brutto. W przyszłorocznym budżecie gminy Świdnica na ten cel zabezpieczono kwotę 517 tys. zł.

Opłaty za przyłączenie do urządzeń wodociągowo-kanalizacyjnych są jednolite dla wszystkich grup odbiorców i wynosić będą:

– za przyłączenie do urządzeń wodociągowych 205 zł. netto

– za przyłączenie do urządzeń kanalizacyjnych  205 zł. netto

Do powyższych stawek dolicza się podatek VAT w wysokości 8%.

Poprzedni artykułPiękniejszy świat Beaty: Przepis na łosia
Następny artykułUnijne wsparcie dla przedsięborców