Strona główna Bez kategorii Dołącz w niedzielę do gwiazd sportu, pomóż Joasi!

Dołącz w niedzielę do gwiazd sportu, pomóż Joasi! [VIDEO]

0

Znani z boisk polskiej ekstraklasy piłkarze, bokserzy, przedstawiciele innych dyscyplin sportowych, politycy i dziennikarze – w niedzielę, 21 grudnia w hali na osiedlu Zawiszów będzie na prawdę gorąco. Już dziś zapraszamy na kolejny Świąteczny Charytatywny Turniej Piłki Nożnej organizowany przez Fundację Wspierania Sportu „Łączy nas Football”. Tym razem dochód ze sprzedaży cegiełek i wylicytowanych podczas trwania imprezy gadżetów piłkarskich przekazany zostanie na rzecz ciężko chorej 4-letniej Joasi.

 DSC_0175

Zeszłoroczny turniej okazał się wielkim sukcesem, zebrano łącznie kwotę 9300 złotych, która została przeznaczona na zakup paczek świątecznych dla podopiecznych Świdnickiego Domu Dziecka. Na twarzach kilkudziesięciu sierot pojawił się wtedy szeroki uśmiech. O naszym lokalnym przedsięwzięciu informowały przed rokiem nawet ogólnopolskie media, mam nadzieję, że tym razem będzie podobnie. W tym roku ewentualnie zebraną 21 grudnia kwotę chcielibyśmy przekazać na leczenie i rehabilitację malutkiej, 4-letniej, bardzo chorej Joasi. Pieniądze będą przeznaczone na jej specjalistyczną, bardzo efektywną, ale kosztowną rehabilitację. Pomimo, że dziewczynka jest bardzo chora to według opinii leczących ją lekarzy i rehabilitantów istnieje szansa na to, iż będzie mogła samodzielnie wstać, a w późniejszym czasie poruszać się przy pomocy oczywiście odpowiedniego sprzętu. Aby tak się jednak mogło stać, potrzeba ogromnej pracy rehabilitacyjnej z Joasią i stąd te potrzeby finansowe – mówi Wiesław Żurek, prezes Fundacji Wspierania Sportu „Łączy nas Football”.

joasia

Na pomoc Joasi ruszyli oczywiście znani sportowcy, którzy licznie odwiedzą w niedzielę Świdnicę i wezmą udział w Świątecznym Charytatywnym Turnieju Piłki Nożnej. Swój przyjazd awizowali m.in. lider klasyfikacji strzelców polskiej ekstraklasy Mateusz Piątkowski, Janusz Gol, Fabian Pawela, Arkadiusz Piech, Grzegorz Kuświk, Błażej Augustyn, Piotr Reiss, Remigiusz Jezierski, bokserzy Mariusz Wach i Mateusz Masternak, mistrz świata w rzucie młotem Paweł Fajdek, czy też dziennikarze Canal+ Remigiusz Jezierski i Cezary Olbrycht. Na boisku zobaczymy w sumie sześć drużyn: Polonię-Stal Świdnica, Górnika Wałbrzych, Zagłębie Lubin, Lecha Poznań – ekipę Piotra Reissa, Global Boxing i drużynę Fundacji „Łączy nas Football”. Jedno jest pewne, będzie się działo, ale to nie koniec emocji. Jak zawsze na kolekcjonerów piłkarskich gadżetów będzie czekała prawdziwa gratka. Do zdobycia w tym roku będzie choćby trykot Roberta Lewandowskiego z Bayernu Monachium, reprezentacyjne koszulki Grzegorza Krychowiaka i Sebastiana Mili, koszulki Legii Warszawa, Lechii Gdańsk, Jagiellonii Białystok, GKS-u Bełchatów, FC Brugge, Tereka Grozny, Hannoveru 96, piłki podpisane przez reprezentację Polski po wygranym meczu z Niemcami (el. ME) i wiele, wiele innych ciekawych gadżetów. W ostatnią niedzielę przed świętami Bożego Narodzenia (21 grudnia) o Świdnicy będzie z pewnością głośno. Miejmy nadzieję, że to przełoży się na pokaźne wsparcie dla chorej Joasi. Bądźmy tego dnia w hali na Zawiszowie, dopingujmy znanych sportowców, licytujmy gadżety, ale przede wszystkim pomóżmy 4-letniej dziewczynce!

Turniej odbędzie się w niedzielę, 21 grudnia w świdnickiej hali sportowej na osiedlu Zawiszów w godzinach 14.45 – 19.00. Imprezie patronują prezydent Świdnicy, Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, Agencja Sportowa AS35, Agencja Menadżerska Solsport oraz Miejski Klub Sportowy Polonia-Stal Świdnica.

Harmonogram Świątecznego Charytatywnego Turnieju Piłkarskiego 2014

Dwie grupy po 3 drużyny. Następnie zespoły z trzecich miejsc grają o lokaty 5-6, drużyny z drugich miejsc powalczą o pozycje 3-4, a grupowi zwycięzcy zagrają w finale turnieju. Mecze gramy 2 x 8 minut.

Grupa A:

Górnik Wałbrzych

Zagłębie Lubin

Global Boxing

Grupa B:

Polonia-Stal Świdnica

Fundacja „Łączy nas Football”

Lech Poznań

Plan turnieju:

13.30 – przyjazd drużyn

14.30 – uroczyste otwarcie turnieju

14.45 – Grupa A: pierwszy mecz turnieju: Górnik Wałbrzych – Zagłębie Lubin

15.05 – Grupa B: Polonia-Stal Świdnica – Fundacja „Łączy nas Football”

15.25 – pierwsze licytacje

15.45 – Grupa A: Górnik Wałbrzych – Global Boxing

16.05 – Grupa B: Polonia-Stal Świdnica – Lech Poznań

16.25 – licytacje i losowania piłkarskich gadżetów

16.45 – Grupa A: Zagłębie Lubin – Global Boxing

17.05 – Grupa B: Fundacja „Łączy nas Football” – Lech Poznań

17.25 – licytacje

17.45 – mecz o 5. miejsce

18.05 – mecz o 3. miejsce

18.25 – licytacje

18.40 – finał

19.00 – zakończenie turnieju, dekoracja drużyn

Poprzedni artykułIV LO do likwidacji. Szkoła oburzona
Następny artykułMarzenia się spełniają! Oni to wiedzą