Strona główna Bez kategorii IV LO do likwidacji. Szkoła oburzona

IV LO do likwidacji. Szkoła oburzona

103

Społeczność IV LO im. Orląt Lwowskich w Świdnicy jest oburzona zapowiedzią likwidacji szkoły. W tej sprawie został wystosowany list otwarty do starosty.

IV LO początek 1

Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie są oburzeni formą, w jakiej zostali powiadomieni o zamiarze zamknięcia szkoły. „W dniu dzisiejszym, tj. 18 grudnia – na kilka dni przed Świętami Bożego Narodzenia – zostaliśmy telefonicznie poinformowani o decyzji Zarządu Powiatu Świdnickiego dotyczącej likwidacji naszej szkoły z dniem 1 września 2015 roku. Informacje te przekazał naszej Pani Dyrektor pracownik Starostwa Powiatowego. Wyrażamy nasze oburzenie zarówno formą przekazu, jak i terminem oraz niejasną treścią.” (pisownia oryginalna, przyp. red.). Autorzy listu żądają spotkania władz powiatu ze społecznością szkolną i odpowiedzi dotyczące dalszych losów uczniów i nauczycieli. Pytają również, czy jedyna szkoła mundurowa ma zniknąć z oferty edukacyjnej miasta.

LIST OTWARTY IV LO

Przypomnijmy. Mimo protestów szkoła w 2013 roku ze swojej dotychczasowej siedziby przy ulicy Strzelińskiej została przeniesiona do jednego z budynków w kompleksie III LO przy ulicy Kościelnej. – O zamiarze likwidacji mówiłem od początku. Klasy z IV LO zostaną włączone do III LO – twierdzi dzisiejszy wicestarosta Zygmunt Worsa. – Powodem jest zamiar ograniczenia klas „ogólniackich” w naszych szkołach. I tak od przyszłego roiku w I i II LO mają być po cztery klasy pierwsze, podobnie w III LO. W tej chwili w III LO są trzy klasy pierwsze, a w IV – 2, czyli razem 5. Planujemy utrzymanie jednej klasy mundurowej. O skutkach dla wysokości zatrudnienia trudno dzisiaj mówić. Na razie zarząd powiatu podjął uchwałę intencyjną, która będzie konsultowana ze związkami zawodowymi, Gronem Pedagogiczny, rodzicami i uczniami. Najpóźniej w lutym Rada Powiatu otrzyma do głosowania projekt uchwały o zamiarze likwidacji, a decyzja o likwidacji musi zapaść w maju.

/asz/

Poprzedni artykułGala Bożonarodzeniowa od morza do Tatr
Następny artykułDołącz w niedzielę do gwiazd sportu, pomóż Joasi! [VIDEO]