Strona główna Bez kategorii Komu podarować Szlachetną Paczkę?

Komu podarować Szlachetną Paczkę?

1

Można już wybrać rodzinę, która czeka na pomoc. Akcja Szlachetna Paczka dotarła po raz kolejny do Świdnicy. Jest już 13 wolontariuszy, którzy pomogą obdarować potrzebujących. Teraz kolej na darczyńców!

superW

Aby znaleźć prawdziwą biedę nie wystarczy dobra wola. Niezbędni są wolontariusze, czyli SuperW,   a tych jest w Polsce prawie 10 000. Wolontariusz Paczki dociera do prawdziwej biedy, wchodzi tam, gdzie inni są obojętni albo boją się wejść. Dla wielu rodzin już sama wizyta wolontariusza jest pomocą, dodaje wiary w ludzi, pokazuje, że nie są sami. – Każde spotkanie z rodziną jest wyjątkowe. Sama byłam u kilku rodzin od których po prostu nie chciało się wychodzić. Ich historia, postawa i skromność. Rodziny wstydzą się prosić o cokolwiek, a nie mają nic –  mówi Dominika, SuperW ze Świdnicy.

Tylko w 2013 roku Szlachetna Paczka dotarła do 17 684 rodzin w potrzebie – osób starszych, samotnych, rodzin dotkniętych chorobą lub niepełnosprawnością, samotnych rodziców i rodzin wielodzietnych. W XIII edycji Paczka zjednoczyła ponad pół miliona osób – potrzebujących, wolontariuszy, darczyńców przygotowujących pomoc i dobroczyńców finansujących organizację projektu, a to już ponad półtora proc. Polaków!

– W samej Świdnicy odwiedziliśmy 54 potrzebujące rodziny. Do projektu zostało włączone około 20 rodzin. Teraz czekamy  darczyńców. To tak naprawdę oni pomagają tworząc paczki dla rodzin. Przez miesiąc wolontariatu poznaliśmy wiele niezwykłych, ludzkich historii, które mocno złapały nas za serce. Aby idea  została spełniona, potrzebni są właśnie darczyńcy. Oczywiście nie są to pojedyncze osoby. Statystycznie paczkę dla jednej rodziny tworzy zespół 30 osób. Czekamy na osoby prywatne, firmy, instytucje państwowe, uczniów, przyjaciół. Czekamy na wszystkich. Już od soboty, 22 listopada na stronie www.szlachetnapaczka.pl dostępne będą opisy rodzin z całej Polski, w tym oczywiście ze Świdnicy. Zbierz znajomych, rodzinę, klasę, współpracowników i kogo jeszcze chcesz. Wspólnie wybierzcie rodzinę, której historia Was zainteresuje i zróbcie Paczkę dla jednej z nich! – zachęca Aleksandra Karwala liderka Szlachetnej Paczki w Świdnicy.

Wejdź na  www.szlachetnapaczka.pl i wybierz rodzinę, której przygotujesz Paczkę! Na zgłoszenia organizatorzy czekają najpóźniej do tygodnia przed finałem, który odbędzie się w dniach 13-14 grudnia.

 

/opr. red./

Poprzedni artykułWybory do sejmiku dolnośląskiego wygrywa PO
Następny artykułRuszyła odnowa Parku Centralnego