Dziewięcioro entuzjastów historycznych rekonstrukcji z GSH Świdnica wzięło udział w inscenizacji powstania warszawskiego w Chojnowie. Organizatorem wydarzenia była grupa Festung Breslau, a uczestniczyli w nim także rekonstruktorzy ze Zduńskiej Woli.
Na Rynku w Chojnowie w minioną sobotę zostały odtworzone fragmenty powstania z 1944 roku, m.in. zdobycie budynku PASTY, a także ucieczki pod niemieckim obstrzałem. Nie zabrakło także najbardziej dramatycznych chwil, związanych z ostatnimi walkami i kapitulacją. Oprócz inscenizacji dla mieszkańców Chojnowa została przygotowana jeszcze jedna atrakcja – gra miejska. W nagrodę zwycięzcy – najmłodsi uczestnicy świdnickiej grupy – otrzymali plecaki.
zdjęcia Rafał Wyciszkiewicz / http://www.wyciszkiewicz.chojnow.eu/











![Kino plenerowe zawitało nad staw w Żarowie. Wkrótce kolejna projekcja pod chmurką [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/07/Zarowski-Festiwal-Filmowy-Kino-plenerowe-w-Zarowie-2026-51-238x178.jpg)
![Muzyka światowej klasy zabrzmiała w Kościele Pokoju. Rozpoczął się XXVII Festiwal Bachowski w Świdnicy [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/07/27.-Festiwal-Bachowski-koncert-Le-Poeme-Harmonique-2026.07.18-40-238x178.jpg)

![Świdniccy policjanci świętowali. „Okazja do wyrażenia wdzięczności wobec wszystkich, którzy nosili i noszą granatowy mundur” [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/07/Swieto-Policji-KPP-Swidnica-2026.07.21-25-100x75.jpg)




