Strona główna Wydarzenia Mamy ruszają z warsztatami

Mamy ruszają z warsztatami

2

Stowarzyszenie Świdnickich Mam „Mamy co kochamy” rozpoczyna  warsztaty i pokazy w ramach inicjatyw obywatelskich. Są jeszcze miejsca nie tylko dla mam. Start już jutro, 16 października.

 mamy

Świdnickie mamy cały czas w akcji! Na zdjęciu podczas wakacyjnej zbiórki dla ubogich dzieci.

Start w czwartek, 16 października, a jako pierwszy rusza cykl „Aktywna mama”. Na początek warsztaty plastyczne z Barbarą Furtak-Gałan, współtwórczynią pracowni artystycznej LaFi Handmade oraz współorganizatorką „Rękodzielni czyli Zlotu Niezależnych Wyrobników” – cyklicznej imprezy łączącej jarmark rękodzieła z pokazami mody alternatywnej oraz warsztatami artystycznymi dla dzieci. Basia, mama maleńkiej Róży, poprowadzi zajęcia pod hasłem: „Zajmij dziecko plastyką i zajmij się sobą” (start: czwartek, 16 października, godz. 17.30).

Także tego samego dnia rozpoczynają się szkolenia „Grafika komputerowa dla początkujących” (start: czwartek, 16 października, godz. 19.30), które poprowadzi Krzysztof Odachowski, grafik, operator DTP, właściciel certyfikatu IWP „Skuteczna szata graficzna w prasie lokalnej”, tato dwuletniego Huberta.

Następny dzień przyniesie warsztaty „Jak Cię czytają, tak Cię zatrudniają, czyli jak stworzyć perfekcyjne list motywacyjny i CV” (start: piątek, 17 października, godz. 16.00) z Karoliną Osińską-Marcińczyk, dziennikarzem i polonistą po menedżerskich studiach podyplomowych z zarządzania pracą, mamą niespełna rocznej Emilii.

Wreszcie w piątek wystartuje też drugi cykl warsztatów: „Zdrowa i szczęśliwa rodzina”. Na dobry początek „Po co, dlaczego i jak umuzykalniać swoje dzieci?”, czyli zajęcia z rozwijania zdolności i umiejętności muzycznych małych dzieci już od ich urodzenia, a nawet kobiet w ciąży. Katarzyna Szymko-Kawalec, mama trzyletniej Emilki oraz niespełna dwuletniej Ady,  omówi koncepcję uczenia muzyki wg E. E. Gordona. Kasia to absolwentka dyrygentury symfonicznej i operowej Akademii Muzycznej w Poznaniu oraz Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Gorzowie Wielkopolskim w klasie skrzypiec, która zrealizowała kurs Gordonowski „Improwizuję czyli audiuję” we Wrocławiu dla osób kierujących edukacją muzyczną małego dziecka od 0 do lat 6 organizowany przez Polskie Towarzystwo Edwina Eliasa Gordona (PTEEG). Jest jednym z nielicznych specjalistów (jedynym w Świdnicy) – instruktorów nauczania muzyki według tej nowatorskiej koncepcji.

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny. Członkinie stowarzyszenia zapewniają opiekę nad dziećmi na czas, gdy ich rodzice czy opiekunowie biorą udział w zajęciach. Warsztaty będą miały miejsce w Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych w Świdnicy (ul. Długa 33).

Przed nami jeszcze wiele ciekawych warsztatów i pokazów, między innymi z chustonoszenia, na które już mamy ostatnie wolne miejsca – mówi Agnieszka Poroś-Łojewska, prezes „Mamy co kochamy”. – Zapraszamy wszystkie mamy i nie tylko mamy. Również tatusiów, babcie i dziadków, ciocie i wujków oraz osoby, które planują założyć rodzinę i chcą się do tego przygotować.

Poprzedni artykułWarsztaty dla recytatorów
Następny artykułŚwidniccy rekonstruktorzy w Chojnowie [FOTO]