Strona główna Bez kategorii Piękniejszy świat Beaty: Robimy ramkę!

Piękniejszy świat Beaty: Robimy ramkę!

0

 Z tą ramką było mniej więcej tak, jak z ciastem w proszku z napisem „Gotowe do zrobienia”. Niby pomysł jest, większość składników powinna być w domu dostępna, a  gdy zabieram się za pracę, okazuje się, że po wszystko trzeba lecieć do sklepu. 

Z7

Ale poszło…

 Z1

1) Ramkę do zdjęcia kupiłam w markecie. Zadbałam, aby drewniany profil, z którego jest wykonana, był ładny, równy, nie nazbyt wymyślny. Im więcej żłobień, tym trudniej taką ramkę potem oklejać.

 Z2

2) Tkaninę wyprasowałam i przycięłam na rozmiar ramki plus zapas na podwinięcie. Ramkę rozmontowałam, oddzieliłam wieszaczki i szybkę, profil odtłuściłam alkoholem.

 Z3

3) Cały profil z przodu posmarowałam klejem, niezbyt obficie, aby klej nie zmoczył tkaniny i nie tworzył brzydkich plam na jej powierzchni. Posmarowaną ramkę układam centralnie na wyciętym kawałku materiału. Na całej powierzchni przyciskam i wygładzam, wyrównuję wszystkie zmarszczki.

 Z4

4) Nadmiar tkaniny, który został mi z każdej strony zawijam pod spód i przyklejam.

 z5

5) W wycięcia w profilu, które mają przytrzymywać stabilnie szybkę, wklejam przyciętą na wymiar koronkę.

 Z6

6) Brzydkie klejenia od spodu maskuję taśmą papierową. Gotową ramkę zdobię dodatkowo satynową kokardą i maleńką perełką. Wkładam z powrotem szybkę, umieszczam zdjęcie, zaginam wszystkie blaszki i dokładam wieszaczek.

 Gotowe! Tak przygotowana ramka będzie elementem większego zestawu – w sam raz  do mojej sypialni. Wprawdzie powstała z myślą o małych dziewczynkach, ale teraz podobno małe dziewczynki przerzuciły się z różu na czerń i trupie czachy. Moja własna córka tak mnie uświadamia. Cóż robić, takie czasy!

Beata Norbert

Po piękne drobiazgi zapraszamy do sklepu Beaty Norbert:  www.zapachydoszafy.na.allegro.pl

Poprzedni artykułCzary Penelopy: Egzotyczna sałatka śledziowa
Następny artykułWeekend pod parą