Strona główna Bez kategorii Weekend pod parą

Weekend pod parą

1

 „Październikowy Weekend pod Parą”  to wydarzenie, które łączy jesienny spacer ze zwiedzaniem Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku oraz przejażdżką zabytkowym parowozem Tkt48-18 pod parą.

gala03

– Parowóz zaczynamy „palić” już w piątkową noc, aby w sobotę był gotowy do jazdy z zabytkowym wagonem produkcji Linke Hoffman po Trasie Parowozowej. Ta kilometrowa trasa kolejowa na terenie bocznicy Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku to edukacyjna przejażdżka podczas, której nasi przewodnicy opowiadają o mijanych podczas wycieczki obiektach takich jak: kanał oczystkowy, zapadnia, dźwig węglowy, żuraw wodny, elektrowyciąg, obrotnica, olejarnia i piaskownia oraz taborze kolejowym – wyliczają gospodarze muzeum. – Zwiedzanie Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku to pasjonująca podróż przez świat zabytkowych maszyn i propozycja nie tylko dla chłopców. Ponad 50 lokomotyw, 70 wagonów, żurawie kolejowe i pług odśnieżny zajmują ok. 1,5 km torów. Ale to jeszcze nie wszystko. Ekspozycja zawiera również takie urządzenia, jak makieta kolejowa, komputer ODRA, maszyny rolnicze, stolarskie, poligraficzne oraz Mini Muzeum Zabawek. Wielką atrakcją jest zbiór motocykli Harley-Davidson. Po wszystkich ekspozycjach oprowadza doświadczony przewodnik, który przybliży Państwu historię kolejnictwa.

 Muzeum czynne od 10.00- 18.00

Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku Ul.Towarowa 4 58-140 Jaworzyna Śląska www.muzeumtechniki.pl tel./fax 74 637-43-30, 692-407-806

Poprzedni artykułPiękniejszy świat Beaty: Robimy ramkę!
Następny artykułFestyn MDK-u w niedzielę