Strona główna Temat dnia “Szkiełko i oko – tajemnice optyki”

“Szkiełko i oko – tajemnice optyki”

0

Prezentowana we wrocławskim Humanitarium nowa wystawa skupi się na zmyśle wzroku i tajnikach optyki. „Szkiełko i oko – tajemnice optyki” to ekspozycja, która przeniesie nas w świat, w którym nie wszystko jest takie na jakie wygląda. Dyfrakcja i interferencja światła, znikające szkło, efekt fotoelektryczny… brzmi obco? Ścieżka edukacyjna pomoże zrozumieć najtrudniejsze zagadnienia optyki, a interaktywne eksponaty utrwalą tę wiedzę. Na wystawie nauka przeplata się z zabawą. Jak to jest być uwięzionym w kalejdoskopie lub polatać na miotle? Ile czasu wytrzymasz w „obłędnym” pokoju? Odpowiedzi na wszystkie pytania znajdziesz we wrocławskim Humanitarium.

ULOTKA_WYBRANA_krzywe.indd

Wystawa prezentuje zjawiska fizyczne i optyczne, składa się z :

– optycznej ścieżki edukacyjne, złożonej  z 25 stanowisk prezentujących między innymi zjawiska rozszczepienia światła, pochłaniania barw i złudzeń optycznych;

– eksponatów interaktywnych prezentujących zjawiska fizyczne takie jak np. ciśnienie hydrostatyczne, ruch laminarny i turbulentny, prawo zachowania pędu;

– 15 eksponatów prezentujących różne złudzenia optyczne  pozwalające jednocześnie na „zabawę optyką”.

Dzięki interaktywnemu charakterowi eksponatów, każda odwiedzająca nas osoba będzie mogła samodzielnie zbadać jak oko reaguje na złudzenia optyczne, a także sprawdzić swój refleks. Istotny jest także fakt, że wystawa przeznaczona jest dla wszystkich grup wiekowych, począwszy od przedszkolaków – dla których przygotowaliśmy wielki wyścig – eksperyment, który wyjaśni zasadę zachowania energii – po młodzież szkolną oraz osoby dorosłe, dla których będzie ona nie tylko świetną okazją do poszerzenia wiedzy na temat interesujących zjawisk fizycznych i optycznych, ale także znakomitą zabawą!

Dla wszystkich gości przygotowaliśmy również dodatkowe atrakcje w postaci specjalnych warsztatów tematycznych. Wierzymy, że taka otwarta i dynamiczna formuła umożliwi pełne i wszechstronne zapoznanie się z fascynującym światem nauki.

Ekspozycja będzie dostępna od 10 września 2014 roku. Szczegóły znajdziesz na stronie www.humanitarium.eu

Już niebawem na Swidnica24.pl konkurs, w którym do wygrania będą dwa podwójne zaproszenia do wrocławskiego Humanitarium.

Poprzedni artykułWitaj szkoło [FOTO]
Następny artykułPoczątek roku szkolnego w liczbach