Strona główna Wydarzenia Świdnica Początek roku szkolnego w liczbach

Początek roku szkolnego w liczbach

1

4052 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów – prowadzonych przez miasto – w poniedziałek, 1 września rozpoczęło nowy rok szkolny w Świdnicy, w tym 815 w klasach pierwszych. Dodatkowo 248. dzieci będzie uczęszczać do „zerówek” w szkołach podstawowych.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2014_09

W trakcie wakacji w placówkach przeprowadzono liczne remonty i prace konserwacyjne o wartość ponad 1,22 mln zł. Część prac jest na finiszu inne jeszcze trwają. Prace przeprowadzono w Przedszkolach Miejskich nr 1, 4, 6, 14, 15; Szkołach Podstawowych nr 1, 4, 6, 8, 105 i 315; Gimnazjach nr 1, 2, 3, Żłobku Miejskim nr 1 i Młodzieżowym Domu Kultury.

Za kwotę ponad 4,74 mln zł realizowane są również duże zadania inwestycyjne m. in. przebudowa budynków wraz z dostosowaniem do warunków ochrony przeciwpożarowej (Przedszkola nr 1, 15, 16), przebudowa budynku w Szkole Podstawowej nr 8. Natomiast w Gimnazjum nr 4 ruszyła budowa obiektu lekkoatletycznego w ramach programu „Dolny Śląsk dla Królowej Sportu”.

W szkołach nie nastąpiła żadna zmiana jeśli chodzi o stanowiska dyrektorskie. Dodajmy, że 15. nauczycieli w wyniku egzaminu zdanego w końcu sierpnia uzyskało stopień nauczyciela mianowanego.

Poprzedni artykuł“Szkiełko i oko – tajemnice optyki”
Następny artykuł„Książka na każdą pogodę” [WYNIKI KONKURSU]