Strona główna Temat dnia Podpalony żywcem zmarł

Podpalony żywcem zmarł

2

Nie żyje mężczyzna, który 10 sierpnia na ulicy Wrocławskiej został oblany łatwopalnym płynem i podpalony przez współtowarzysza libacji. Mężczyzna zmarł w nowosolskim szpitalu, miał 56 lat.

policja2

Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że prokurator prowadzący sprawę zmieni kwalifikację prawną czynu. Oskarżonemu 22-letniemu Michałowi B., mieszkańcowi Świdnicy może grozić nawet dożywocie.

56-latek miał oparzenia I i II stopnia. Przyczyną zgonu był wstrząs oparzeniowy, co wykazała przeprowadzona sekcja zwłok – mówi Marek Rusin, prokurator rejonowy.

Przypomnijmy.  Do zdarzenia doszło 10 sierpnia. 56-letni mężczyzna został oblany łatwopalnym płynem i podpalony. Z poważnymi oparzeniami nóg trafił do szpitala w Nowej Soli. Ofiara miała w organizmie 6,20 promila alkoholu. Śledczy ustalili, że trzej mężczyźni wspólnie pili alkohol. Razem z 56-latkiem w libacji uczestniczyli 22 i 23-latek ze Świdnicy. Obaj już po zdarzeniu zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. 22-latek miał 1,55 promila alkoholu, 23-latek – 1,49. 56-latek został przewieziony na specjalistyczny oddział szpitala w Nowej Soli.

Poprzedni artykułZ tasakiem na sąsiada
Następny artykułŚwidnica Cup – święto piłki ręcznej