Strona główna Wydarzenia Świdnica Nowa aplikacja Pango ułatwi parkowanie kierowcom

Nowa aplikacja Pango ułatwi parkowanie kierowcom

4

Kierowcy korzystający z Pango – systemu mobilnych płatności za parkowanie, mają do dyspozycji nową wersję aplikacji. Oprócz nowoczesnego interfejsu, użytkownicy mogą liczyć m.in. na szybszą rejestrację. Dzięki temu korzystanie z Pango stało się jeszcze łatwiejsze. W najbliższym czasie przewidziane są kolejne udogodnienia m.in. stały dostęp do informacji o wolnych miejscach parkingowych.

parkometr

Rejestracja w Pango jest darmowa i trwa kilkanaście sekund. Do tej pory do systemu można było się zarejestrować za pomocą aplikacji, strony internetowej pango.pl, lub telefonicznie pod numerem 222-700-100. Obecnie kierowcy, którzy będą chcieli dołączyć do użytkowników Pango, mogą zarejestrować się również przez portal Facebook. To prosty sposób, dzięki któremu nie trzeba tworzyć nowej nazwy użytkownika i hasła, a czas rejestracji skraca się do minimum. Kierowcy, którzy dotychczas korzystali już z aplikacji Pango, powinni ponownie przejść rejestrację, aby uwierzytelnić podany numer telefonu.

pango-nowa-aplikacja

Wygląd aplikacji również znacznie się zmienił. Centralną część interfejsu stanowi mapa, oparta o geolokalizację, dzięki której kierowcy nie muszą już wybierać miast i strefy na liście. Nowa aplikacja Pango sama je zasugeruje użytkownikowi.

– Chcemy, aby Pango było czymś więcej niż tylko systemem służącym do płacenia za parkowanie. Obecnie pracujemy nad tym, aby była to kontekstowa aplikacja, która dostarczy wielu przydatnych informacji naszym użytkownikom. Kierowcy za pomocą aplikacji będą mogli np. sprawdzić czy na danym parkingu są jeszcze wolne miejsca. Użytkownicy określą też granice płatnej strefy parkowania i dowiedzą się jakie są obowiązujące ceny. Dostępna będzie też funkcja find my car, ułatwiająca lokalizację samochodu na parkingu – mówi Marcin Garbowski, menadżer produktu Pango Polska sp. z o.o.

Nową wersję aplikacji można pobrać w sklepie Google Play, Window Phone Market. W niedługim czasie będzie także dostępna dla użytkowników oprogramowania iOS.

Pango stale pracuje nad udoskonaleniem systemu. Oprócz nowej aplikacji, firma wprowadziła ostatnio moduł rozpoznawania głosu (ASR). Dzięki temu kierowcy, którzy parkują z Pango nie muszą już wybierać miasta z listy obsługiwanych lokalizacji. Wystarczy, że po połączeniu z numerem 222-700-100 i wybraniu trybu parkowania w strefie, użytkownicy wypowiedzą do słuchawki nazwę miasta w którym chcą zaparkować samochód.

Obecnie system dostępny jest już w Tarnowie, Świdnicy, Chorzowie, Częstochowie, Poznaniu oraz Ostrowie Wielkopolskim. Niebawem Pango pojawi się w kolejnych miastach w Polsce.

Poprzedni artykułZostań mistrzem ortografii
Następny artykuł25 lat Mszy Pojednania w Krzyżowej