Strona główna Bez kategorii Sentymentalne spotkanie świdniczan

Sentymentalne spotkanie świdniczan

0

Ponad tysiąc osób zapisało się na Zjazd Świdniczan, który już w najbliższy czwartek, 21 sierpnia, rozpocznie się w Świdnicy. Wśród nich są świdniczanie z Australii, USA, Grecji, Szwecji czy Wielkiej Brytanii. Koncerty, wycieczki, spotkania w restauracjach, zabawy rekreacyjne, wspólny grill z dyskoteką – to wszystko czeka na uczestników do 24 sierpnia.

zjazd świdniczan 1

 Organizatorzy i sami świdniczanie, tacy jak lokalni restauratorzy, zadbali o to, aby uczestnicy tej integracyjnej imprezy nie nudzili się. Każdy zarejestrowany uczestnik posiadający identyfikator może w restauracjach oznakowanych flagą i logo zjazdu skorzystać ze specjalnego menu i 20-procentowego rabatu. Greckie klimaty będzie można poczuć w Galerii 44 i Starym Browarze, kuchni bawarskiej z towarzyszeniem odpowiedniej oprawy – w Ratuszowej, kuchnię francuską oferuje zjazdowiczom Red Baron, klimaty PRL-u odtworzy dla nas Seta&Galareta, pub Biała Dama zaprasza na piwa inne niż wszystkie, a także degustację produktów używanych do ich warzenia, a kawiarnia Salon Fiński oferuje gościom zjazdu specjały spod koła podbiegunowego, w tym kanapki z salami z mięsa… renifera!

Podobnie, jak przed rokiem nie zabraknie wycieczek w bliższe i dalsze okolice Świdnicy. Każdego dnia zjazdu wieczorem na Rynku organizowane będą koncerty. Na finał, w niedzielę, wystąpi zespół More Wine Please, zwycięzca tegorocznej Muzycznej Bitwy Radia Wrocław.

 Tak jak rok temu, w ramach zjazdu zaplanowano nabożeństwa w intencji wszystkich świdniczan, które zostaną podprawione w niedzielę w katedrze, Kościele Pokoju i cerkwi pw. św. Mikołaja.

Na Zjazd Świdniczan, podobnie jak przed rokiem, zaproszeni są wszyscy ci, którzy urodzili się w Świdnicy przed wojną, jak też ci, którzy trafili tu po 1945 roku.

PROGRAM

 Jak się zapisać?

Na zjazd jeszcze można się zapisać. Formularze zgłoszeniowe wydawane są w Informacji Turystycznej w świdnickim Rynku oraz w wieży ratuszowej. W tym roku uruchomione zostały także formularze, które można wypełnić on-line na stronie www.zjazdswidniczan.pl.

                                                O II Integracyjnym Zjeździe Wszystkich Świdniczan

II Integracyjny Zjazd Wszystkich Świdniczan (21-24 sierpnia 2014 roku) to wielkie spotkanie wszystkich, obecnych i byłych mieszkańców Świdnicy. Zapraszamy tutaj także przedwojennych świdniczan narodowości niemieckiej, uchodźców greckich, którzy znaleźli tu azyl w l. 50. i 60. XX w., Żydów, którzy wyjechali w latach 50. i którzy zostali zmuszeni do emigracji po r. 1968, Polaków, którzy opuścili miasto w latach 70. i 80., Rosjan, którzy urodzili się tu w rodzinach pracujących dla wojsk Armii Radzieckiej, tych, którzy w poszukiwaniu pracy wyemigrowali w XXI w.

Organizatorami II Integracyjnego Zjazdu Wszystkich Świdniczan są Świdnicki Ośrodek Kultury, Miasto Świdnica oraz Lokalna Organizacja Turystyczna „Księstwo Świdnicko-Jaworskie”.

/UM w Świdnicy, opr. red./

Poprzedni artykułDwie wysokie porażki ŚKPR-u w Kaliszu
Następny artykułTragedia na drodze [FOTO]