Strona główna Sport Piłka ręczna Dwie wysokie porażki ŚKPR-u w Kaliszu

Dwie wysokie porażki ŚKPR-u w Kaliszu

0

Za ŚKPR-em Świdnica pierwsze mecze kontrolne przed kolejnym sezonem w I lidze. W czwartek, 14 sierpnia świdniczanie pojechali do Kalisza, gdzie zmierzyli się z beniaminkiem PGNiG Superligi Nielbą Wągrowiec i występującym w I lidze, grupie A MKS-em Poznań.

 skpr-61

Oba mecze zakończyły się wysokimi porażkami Szarych Wilków: z Nielbą 14:35 (6:14) i MKS-em 24:33 (14:16). Trener Krzysztof Terebun skorzystał z usług osiemnastu zawodników, w tym między innymi nowych graczy: bramkarza Konrada Gila, rozgrywającego Damiana Karpińskiego oraz wracających do zespołu Łukasza Czerwińskiego i Mateusza Kuriaty. Do Kalisza nie pojechali za to Kamil Rogaczewski i Michał Rzepecki (sprawy rodzinne) oraz kontuzjowani Michał Pułka i Władysław Makowiejew.

Nasi gracze rozegrali w ciągu jednego dnia dwa mecze tuż po zakończeniu tygodniowego obozu dochodzeniowego. W jego trakcie świdniczanie trenowali trzy razy dziennie i nie były to lekkie treningi, bo trener Terebun takowych nie uznaje… Trudno więc się dziwić, że ŚKPR bardzo wyraźnie ustępował rywalom siłą, świeżością i dynamiką. Sił wystarczało mniej więcej na połowy obu spotkań. – Oczywiście, że na świeżość i szybkość mamy jeszcze czas, ale to dla nas żadne usprawiedliwienie. Poniżej pewnego poziomu schodzić się nie powinno – przyznał po meczach Terebun. – Bardzo dużo pracy czeka nas nad grą w ataku pozycyjnym. W obronie momentami było nieźle – dodawał. Po obozie dochodzeniowym zakończonym eskapadą do Kalisza piłkarze otrzymali trzy dni wolnego. W poniedziałek, 18 sierpnia w Świdnicy zagrają z Siódemką Miedzią Legnica (początek meczu ok. godz. 19.15)

Nielba Wągrowiec – ŚKPR Świdnica 35:14 (14:6)

 

ŚKPR: Potocki, Gil, Bajkiewicz, Kuchciński – Misiejuk 4, Karpiński 2, Krzaczyński 2, Bieżyński 2, Motylewski 1, Dębowczyk 1, Piędziak 1, Grochowski 1, Węcek, Czerwiński, Chaber, Rymsza, P. Rogaczewski, Kuriata

MKS Poznań – ŚKPR Świdnica 33:24 (16:14)

 

ŚKPR: Potocki, Gil, Bajkiewicz, Kuchciński – Misiejuk 5, Bieżyński 3, P. Rogaczewski 3, PIędziak 3, Węcek 2, Karpiński 2, Grochowski 2, Krzaczyński 2, Chaber 1, Rymsza 1, Dębowczyk, Czerwiński, Motylewski, Kuriata

/skprswidnica.pl/

Poprzedni artykułKoszykówka uliczna po raz trzeci
Następny artykułSentymentalne spotkanie świdniczan