Strona główna Bez kategorii Piękniejszy świat Beaty: Paniusia na kempingu

Piękniejszy świat Beaty: Paniusia na kempingu

0

Jadę na wakacje. Powoli zbieram siły, aby przyszykować wszystko jak należy. Bez pośpiechu. Systematycznie. Pierwszy raz od długiego czasu torby, worki i plecaki będą  spakowane w sposób przemyślany. Osobno koszulki i sukienki. Osobno bielizna w bieliźnianych workach, specjalnie uszytych na tę okazję. Taki gest.

Z5

Obecność tych wyrafinowanych woreczków podróżnych nie byłaby dziwna, gdyby nie fakt, że na te wakacje to ja jadę pod namiot. Będę zgrywać paniusię na tym kempingu. A niech tam…

 Z1

Krok 1.

Przygotowuję dwie strony worka o wymiarach około 30 x 40 cm – jedna strona będzie jednobarwna, druga wzorzysta, złożona    z dwóch rodzajów tkanin.

 Z3

Krok 2.

Górę kolorowego kawałka (około 8 cm od góry) zaprasowuję w poprzek. Na tej linii robię za pomocą maszyny do szycia dwie dziurki jak na guziki, po obu brzegach tkaniny

Krok 3.

Przód i tył zszywam w worek (kształt litery U)

 Z2

Krok 4.

Na ten sam rozmiar przyszykowuję podszewkę z jak najcieńszej tkaniny w neutralnym kolorze. Podszewkę zszywam jedynie po bokach (powstaje „komin”).

Krok 5.

Worek właściwy odwracam na prawą stronę i przeprasowuję. Zakładam na niego podszewkę, stroną prawą do prawej, tak, aby spasować górne krawędzie. Zszywam dwa elementy razem właśnie przy tej górnej krawędzi. Następnie zamykam dolną krawędź podszewki.

 Z4

Krok 6.

Podszewkę prasuję i z dużą starannością rozkładam w środku woreczka. Jeszcze raz zaprasowuję gotowy worek z podszewką w środku. Maszyną przeszywam kanalik na wciągnięcie sznureczków. Przewidziane wcześniej dziurki guzikowe powinny być w obrębie tego kanalika. W kanalik wciągam dwie tasiemki służące mi potem do ściągania woreczka.

Tak przygotowany worek będzie prawdziwą chlubą naszej walizy, także na polu namiotowym…

Beata Norbert

Po piękne drobiazgi zapraszamy do sklepu Beaty Norbert:  www.zapachydoszafy.na.allegro.pl

 

Poprzedni artykułCzary Penelopy: Kaszanka z grilla
Następny artykułPiknik naukowy na koniec wakacji