Strona główna Bez kategorii Piknik naukowy na koniec wakacji

Piknik naukowy na koniec wakacji

0

Pożegnanie wakacji z  naukowym akcentem. Galeria Świdnicka, Uniwersytet Dziecięcy Unikids oraz Szkoła Helen Doron zapraszają 30 sierpnia 2014 wszystkie dzieci w wieku 6-13 lat na bezpłatne warsztaty chemiczno – detektywistyczne Sherlocka Holmesa oraz pokazy robotów i zajęcia z robotyki w oparciu  o klocki Lego Mindstorms.

piknik naukowy 3

Zapisów do poszczególnych grup można dokonać mailowo [email protected] podając w tytule imię i nazwisko dziecka godzinę  oraz nazwę warsztatu Sherlock lub Robotyka.

Godziny zajęć: 13.00 – 14.00, 14.00 – 15.00, 15.00 – 16.00 i 16.00 – 17.00. O udziale w zajęciach decyduje kolejność zgłoszeń, każde zgłoszenie będziemy potwierdzać mailowo, prosimy dokonywać zgłoszeń do 29 sierpnia do godz. 15.00. Istnieje też możliwość dopisania się do grup w dniu 30 sierpnia.

Scena zamieni się w prawdziwe laboratorium chemiczne, a dodatkową atrakcją będą konkursy i zabawy zorganizowane przez centrum języka angielskiego Helen Doron – wszystko po angielsku! Nauka nie musi być nudna i trudna – przyjdź i przekonaj się!

Laboratorium Sherlocka Holmesa

Dziś laboratoria detektywistyczne wyposażone są w skomplikowane chromatografy i spektrofotometry, które ułatwiają łapanie przestępców. Za czasów Sherlocka Holmesa nie było takich metod, a detektywi świetnie radzili sobie z zagadkami kryminalnymi. My również udowodnimy, że nie ma przed nami tajemnic i potrafimy wykryć i zabezpieczyć każdą podejrzaną substancję, a zabawa w laboratorium kryminalistyczne pokaże, że nauka jest frajdą. Poznamy zarówno dawne jak i współczesne metody analizy substancji, sprawdzimy jak one działają – zachęcają organizatorzy.

Poprzedni artykułPiękniejszy świat Beaty: Paniusia na kempingu
Następny artykułTrasa biegowa otwarta i wypróbowana [FOTO/VIDEO]