Strona główna Bez kategorii Dożynki z Bayer Full

Dożynki z Bayer Full

5

Misternie wykonane wieńce dożynkowe, kolorowe stragany, smaczne potrawy,  gry i zabawy rodzinne, liczne konkursy z cennymi nagrodami oraz występ Zespołu „Bayer Full” – to atrakcje tegorocznego Święta Plonów Gminy Świdnica. Organizatorzy: wójt gminy Świdnica, sołectw Boleścin, GOKSiR zapraszają mieszkańców gminy i wszystkich gości do Krzyżowej, 31 sierpnia 2014 r. o g. 12.00

 dożynki 10

Starostami tegorocznych dożynek będą Helena Kukla (prowadząca w Boleścinie wspólnie z mężem gospodarstwo rolne o pow. 28 ha) oraz Józef Wrona ( prezes RSP „Jedność” w Boleścinie).

 Gminne Święto Plonów rozpocznie uroczysta msza św. polowa na schodach pałacu w Krzyżowej, której przewodniczyć będzie biskup Ignacy Dec. Następnie korowodem dożynkowym delegacje sołectw przejdą na plac, gdzie odbędzie się dalsza część dożynek.Mam nadzieję, że podobnie jak w roku ubiegłym wszystkie 33 sołectwa zaprezentują swoje przepiękne bochny chleba i wieńce dożynkowe. Będą one dowodem podziękowania i uznania dla wszystkich pracujących w rolnictwie i na rzecz rolnictwa  mówi wójt gminy Teresa Mazurek.

plakat_dozynki

Podczas dożynek zostaną rozstrzygnięte konkursy: na najładniejszy wieniec dożynkowy, stragan dożynkowy, wieniec publiczności jak również rozegrane zostaną ostatnie konkurencje w ramach turnieju sołectw. Cenne nagrody rzeczowe czekają na uczestników X już edycji Świdnickiego Łokcia, którego organizatorem jest tygodnik Wiadomości Świdnickie.

 Równie atrakcyjnie zapowiada się część artystyczna dożynek. Jako pierwszy na scenie wystąpi Zespół Ludowo Estradowy Mokrzeszów, który wspólnie z Zespołem Tańca Narodowego i Estradowego Krąg zaprezentuje Misterium Chleba.

Jedną z niespodzianek będzie występ Zespołu Tanecznego Rapsodia z partnerskiej gminy Żukowo, który to zespół w 2012 roku dostał się do finału programu POLSAT „Got to dance” – Tylko Taniec. W tym roku Zespół Taneczny Rapsodia z Żukowa obchodzi jubileusz 15-lecia istnienia. Zespół BAYER FULL – jeden z najpopularniejszych zespołów nurtu polskiej muzyki tanecznej będzie tegoroczną gwiazdą dożynek. Istnieje od roku 1984. Liderem i wokalistą zespołu jest Sławomir Świerzyński. Grupa ma w swoim dorobku dziewiętnaście autorskich płyt sprzedanych w łącznym nakładzie 16,5 milionów egzemplarzy.

/UG Świdnica/

 

Poprzedni artykułŚwidnica i Police razem dla Ukrainy
Następny artykułTriumf Polonii-Stali, Trzebnica na kolanach