Strona główna Bez kategorii Świdnica i Police razem dla Ukrainy

Świdnica i Police razem dla Ukrainy

9

Partnerskie miasto Świdnicy – Police nad Metują – zaofiarowało swoją pomoc w zbieraniu darów dla uchodźców na Ukrainie. Kilka dni temu świdnicka delegacja spotkała się w Czechach z burmistrzem Polic, Idą Jenkową. Temat Ukrainy, poruszony został niejako przy okazji rozmów o współpracy, ale spotkał się z natychmiastowym odzewem. Czescy partnerzy również organizują zbiórkę nowych rzeczy: kołder, bielizny pościelowej, ubrań, wyprawek szkolnych.

iwano-Frankowsk

Pomoc zostanie przekazana mieszkańcom ukraińskiego Iwano-Frankowska, gdzie przebywa ok. 800 uchodźców.  Mer tego miasta zwrócił się z prośbą o wsparcie dla mieszkańców, a przede wszystkim uchodźców, którzy przybyli z Krymu oraz obwodów donieckiego i ługańskiego.

 Wpłaty można dokonywać na konto Caritas Bank Millennium

nr 49 1160 2202 0000 0000 8082 2941 z dopiskiem „Ukraina”.

 Ze względu na restrykcyjne przepisy międzynarodowe podarować można tylko rzeczy nowe – nieużywane. Przybory szkolne (piórniki, plecaki, kredki, zeszyty itp.), kołdry, pościel lub ubrania można przynosić do siedziby Caritas, ul. Westerplatte 4-6, od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00.

 Zbiórka funduszy i rzeczy potrwa do 14 sierpnia. Wspólny transport z darami z Polski i Czech wyruszy na Ukrainę po 18 sierpnia.

Poprzedni artykułWoda już jest, ale…
Następny artykułDożynki z Bayer Full