Strona główna Bez kategorii Piękniejszy świat Beaty: Anioł w bibliotece

Piękniejszy świat Beaty: Anioł w bibliotece

1

No dobrze! Te ostatnie deszcze to moja wina. Tak bardzo nakłaniałam swoje anioły, żeby dały mi choć trochę oddechu od tych okropnych upałów, choćby w postaci deszczu, że – jak to zwykle – w swoim myśleniu przedobrzyłam. A że myśl ma moc sprawczą – wiadomo powszechnie. Bezpieczniej więc z aniołami nie wdawać się w dyskusje o zjawiskach i rzeczach natury egzystencjalnej. 

 Anioł7

Jako pocieszenie przy załamującej się pogodzie wykonałam anioła – zakładkę do książki. Z tkaniny. A jakże!

 Anioł1

Krok 1.

Na tkaninie w kolorze cielistym, złożonej wpół, wyrysowuję kontury anielskich kończyn i głowy.

 Anioł2

Krok 2.

Przyszywam prostym gęstym ściegiem wszystkie kontury, pozostawiając wolną górną krawędź na odwrócenie materiału. Wycinam kształty z niewielkim zapasem. Odwracam wszystkie elementy na prawą stronę i wypycham ociepliną odzieżową lub watą.

 Anioł3

Krok 3.

Z barwnej tkaniny wycinam rękawki, stożkową czapkę i sukienkę długości o 5 cm dłuższej niż wynosi wysokość książki, w którą wkładać będę zakładkę. Ze sztywnej folii wycinam wykrój nieco mniejszy niż wykrój anielskiej  sukienki.

 Anioł4

Krok 4.

Wszystkie elementy mocuję ze sobą. Zszywam boczne krawędzie sukienki wraz z rękawkami. Po odwróceniu na prawą stronę, w otwór  szyi wszywam ręcznie główkę. U dołu sukienki mocuję nogi, pamiętając, że przed zszyciem dolnej krawędzi wkładam do “brzucha” anioła kawałek sztywnej folii.

 Anioł5

Krok 5.

Na główce haftuję niewielkie oczka. Przyszywam sznurkową czuprynkę oraz trójkątną czapeczkę.

 Anioł6

Krok 6.

Mocną nicią mocuję aniołkowe łapki pod brodą, układając je w  pozycji do snu. Na plecach przyszywam w dowolny sposób przygotowane skrzydełka. Te tutaj szyję z kontrastowej tkaniny i usztywniam niegrubą gąbką. Gotowe!

Beata Norbert

Po piękne drobiazgi zapraszamy do sklepu Beaty Norbert:  www.zapachydoszafy.na.allegro.pl