Strona główna Temat dnia Promenada prawie gotowa

Promenada prawie gotowa [FOTO]

13

Kończą się prace związane z przebudową promenady przy ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego na Osiedlu Młodych. Gotowy jest już główny deptak, brakuje jeszcze kilku nasadzeń, ale to jest spowodowane okresem wegetatywnym roślin. Na ukończeniu jest również montaż latarni i ławek.

promenada

Pracami objęty został teren promenady, wraz z obecnym ciągiem pieszym o szerokości ok. 8 m, z jednoczesną likwidacją barier architektonicznych schodów i pochylni, chodnika po wschodniej stronie terenu (równolegle do głównego ciągu pieszego), rewitalizacją terenów zielonych, wymianą instalacji oraz oświetlenia.

Teren, z którego będą korzystać piesi zostanie oddzielony „rzeką kwiatów” od skweru rekreacyjnego, który zostanie obsadzony zielenią w miejscu dotychczasowego chodnika. Na tym terenie zamontowane zostaną ławki, gazony kwiatowe, które usytuowane zostaną w zakątkach rekreacyjnych, kosze na śmieci oraz stojaki na rowery.

06.09.2013 r.

Nowa promenada oprócz braku barier dla osób niepełnosprawnych zostanie wyposażona przy przejściach dla pieszych w płytki chodnikowe z „wypustkami”, które będą ostrzegały osoby niedowidzące i niewidome o zbliżaniu się do jezdni. Przebudowane zostanie również oświetlenie uliczne wraz z nowymi latarniami, zainstalowane zostaną także energooszczędne oprawy LED-owe. Koszt inwestycji to ponad 627 tys. zł.

12.06.2014 r.

Poprzedni artykułPodwieczorek dla seniora [FOTO/WIDEO]
Następny artykułZmarł Krzysztof Trzop