Strona główna Bez kategorii Nauczyciele zarobią mniej

Nauczyciele zarobią mniej

3

O ponad 300 tysięcy złotych zmniejszą się środki  na fundusz motywacyjny  i dodatki dla nauczycieli w placówkach oświatowych, prowadzonych przez powiat świdnicki. Po kilku miesiącach negocjacji zarząd zdołał porozumieć się ze związkami zawodowymi. Projekt uchwały będzie głosowany  25 czerwca na sesji Rady Powiatu.

nauczyciele

Pierwotny plan obniżenia dodatków o blisko milion złotych wywołał prawdziwą burze i protest nauczycieli. Przedstawiona w marcu tego roku propozycja nie została przyjęta przez związki zawodowe, które oceniły ją jako niesprawiedliwą i nieuzasadnioną. Zarząd motywował konieczność wprowadzenia głębokich cięć coraz mniejszą liczba uczniów i zła sytuacją finansową samorządu. Starosta Zygmunt Worsa ostrzegał, że dla oszczędności jedyna alternatywą będą łączenia placówek i zwolnienia nauczycieli. W tej chwili w jednostkach oświatowych powiatu pracuje 700 osób, a na wynagrodzenia przeznaczana jest ponad połowa budżetu powiatu.

O pierwszej propozycji zarządu powiatu pisaliśmy TU.

Oczywiście nie jesteśmy zadowoleni, że w ogóle dojdzie do obniżek – zaznacza Jolanta Kornel z nauczycielskiej „Solidarności”. – Musieliśmy jednak pójść na ustępstwa w obawie o miejsca pracy. Oszczędności będą zdecydowanie mniejsze, niż początkowo proponował powiat. Udało się także skonstruować klarowny system dodatków. Mimo że projekt ma akceptację związków zawodowych, spodziewam się dyskusji podczas sesji.

Projekt uchwały

 

 

Poprzedni artykułPocięli fiata na złom
Następny artykułŚwidniccy sportowcy nagrodzeni