Strona główna Wydarzenia Strzegom Jubileusz OSiR-u

Jubileusz OSiR-u

0

Okrągłą rocznicę powstania obchodzi w tym roku Ośrodek Sportu i Rekreacji w Strzegomiu. Dokładnie 16 maja 1994 r. powołano do życia nową instytucję, której głównym zadaniem było i jest m. in. koordynowanie działań i współpracy z instytucjami i stowarzyszeniami kultury fizycznej, udostępnianie obiektów dla organizowania imprez sportowo-rekreacyjnych i kulturalnych, współorganizowanie zawodów sportowych oraz imprez masowych, a także popularyzowanie zdrowych form aktywnego wypoczynku, zdrowego trybu życia i różnorodnych form rekreacji i wypoczynku.

OSiR Strzegom

Pierwsza siedziba OSiR-u mieściła się przy ulicy A. Mickiewicza 2 na terenie campingu, w jednym z domków letnich. W lipcu 1994 roku do Ośrodka Sportu i Rekreacji włączono hotel i restaurację „Granit” oraz wprowadzono dodatkowy wpis o działalności hotelarsko-gastronomicznej. Do hotelu znajdującego się w samym centrum naszego miasta przeniesiono główną siedzibę OSiR-u. Kolejnym etapem zmian w bazie OSiR-u była prywatyzacja części hotelarsko-restauracyjnej, która została wyłączona z zakładu i sprzedana w przetargu prywatnemu przedsiębiorcy w grudniu 1996 roku. Ze względu na brak miejsca, na siedzibę OSiR-u zostało utworzone nowe biuro na terenie hali sportowej przy ul. św. Jana, gdzie znajdowało się ono do 2005 roku. Następna zmiana, tym razem wiążąca się z ustawą o finansach publicznych to przekształcenie w grudniu 1999 roku zakładu budżetowego w jednostkę budżetową. Od tego momentu do dnia dzisiejszego instytucja  funkcjonuje jako jednostka budżetowa – Ośrodek Sportu i Rekreacji w Strzegomiu.

W kwietniu 2005 roku po oddaniu do użytku nowej hali widowiskowo-sportowej przeniesiono do tego obiektu siedzibę OSiR. Ostatnie lata obfitują w ogromne inwestycje na terenie OSiR-u. Został wybudowany kompleks basenów  kąpielowych, kompleks boisk Orlik 2012, w trakcie zimy mieszkańcy gminy Strzegom mogą skorzystać z lodowiska. Natomiast w tym roku rozpoczęła się gruntowna przebudowa boisk i trybun.

Poprzedni artykułPrawo do szczęścia i zabawy
Następny artykułBodo Kox i „Dziewczyna z szafy”