Strona główna Wydarzenia Prawo do szczęścia i zabawy

Prawo do szczęścia i zabawy

0

Mimo że pogoda nie dopisała, nie zabrakło uśmiechów i dobrej zabawy. Kilkaset osób z całej diecezji świdnickiej wzięło udział w XI Dniu Osób Niepełnosprawnych, organizowanym wspólnie przez Zespół Szkół Specjalnych w Świdnicy i duszpasterstwo niepełnosprawnych.

n9

Na pomysł wpadła emerytowana już katechetka Eugenia Nowotarska, a jej ideę dorocznych spotkań podopiecznych szkół specjalnych, warsztatów terapii zajęciowej i ośrodków opiekuńczych podejmują obecni nauczyciele świdnickiej placówki. Tradycyjnie spotkanie rozpoczęło się od mszy św. w katedrze, którą celebrował biskup Ignacy Dec. Po nabożeństwie dzieci i młodzież wraz z opiekunami wzięły udział w przemarszu do szkoły. Pochód otwierała młodzieżowa orkiestra dęta ze Strzegomia. Ze względu na fatalna aurę tym razem wszyscy musieli skryć się pod dachem. – Na szczęście mamy piękną, przestronną szkołę i dla wszystkich wystarczy miejsca – podkreślała dyrektorka Beata Soroka. W skromnym powitaniu uczestniczyli przedstawiciele Dolnośląskiego Kuratorium Oświaty, starostwa, miasta, gminy Świdnica i Sobótka, a także sponsorzy, w tym najwierniejszy, fabryka „Wagony Świdnica”. Najbardziej oczekiwana częścią były jednak zabawy, zorganizowane przez nauczycieli i „Ale Heca”. Nie zabrakło poczęstunku, loterii fantowych i kiermaszu z pracami podopiecznych warsztatów terapii zajęciowej.

Niepełnosprawni w Świdnicy mają coraz lepsze warunki do rozwoju. W nowoczesnym budynku przy ulicy rotmistrza Pileckiego działa przedszkole, szkoła podstawowa, gimnazjum i szkoła zawodowa. Pod opieką placówki jest 320 osób.

/red./

Poprzedni artykułW rocznicę czerwcowych wyborów
Następny artykułJubileusz OSiR-u