Strona główna Wydarzenia Świdnica Bodo Kox i „Dziewczyna z szafy”

Bodo Kox i „Dziewczyna z szafy”

0

Reżyser Bodo Kox i aktorka Magdalena Różańska będą bohaterami trzeciego dnia 7. Festiwalu Reżyserii Filmowej w Świdnicy. We wtorek świdnickiej publiczności dwukrotnie prezentowany będzie obraz Bodo Koxa „Dziewczyna z szafy”, w którym zagrała Magdalena Różańska. Artyści spotykają się również z widzami.

Dziewczyna z szafy_kadr_z_filmu

Film „Dziewczyna z szafy” bierze udział w głównym konkursie 7. Festiwalu Reżyserii Filmowe, w którym o miano najlepszego reżysera poza Bodo Koxem walczą Ryszard Bugajski („Układ zamknięty”), Paweł Pawlikowski („Ida”), Tadeusz Król („Ostatnie piętro”) i Maciej Pieprzyca („Chce się żyć”).

Festiwal Reżyserii Filmowej potrwa do piątku. Widzowie zobaczą około 60 produkcji filmowych. W poniedziałek w Cinema 3 D pokazane zostały: „Lawa”, której towarzyszyło spotkanie z Arturem Żmijewskim, „Zelig”, „Salvador”, „Goldginger”, „New York, New York”, „Purpurowa róża z Kairu” oraz  „Karate po Polsku”  połączone ze spotkaniem z reż. Wojciechem Wójcikiem oraz aktorką Dorotą Kamińską.

Świdnicka publiczność zobaczyła również konkursowy film „Ida” Pawła Pawlikowskiego, a także miała okazję do rozmowy z reżyserem obrazu. W Teatrze Miejskim z kolei odbyły się dwa przedstawienia w wykonaniu Anny Samusionek „Pan Tadeusz na wesoło, czyli perypetie miłosne Tadeusza i Telimeny”, a wieczorem w hotelu Fado publiczność spotkała się ze scenarzystą i pisarzem Cezarym Harasimowiczem, który zaprezentował swoją najnowszą powieść „Święty chaos”. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Poprzedni artykułJubileusz OSiR-u
Następny artykułMajor US Army zdradzi tajniki zarządzania