Strona główna Temat dnia Hodowali konopie, teraz posiedzą

Hodowali konopie, teraz posiedzą

3

Na poddaszu uprawiali konopie indyjskie, kiedy do akcji wkroczyło Centralne Biuro Śledcze chcieli zatrzeć ślady i podpalili plantację. Dzisiaj prokurator rejonowy skierował do sądu akt oskarżenia, przeciwko pięciu osobom zamieszanym w tę sprawę. 

cbs2506201313

Policjanci Centralnego Biura Śledczego w  czerwcu 2013 roku w wyniku przeprowadzonej akcji zlikwidowali w Jaroszowie nielegalną uprawę konopi. Po wkroczeniu CBŚ, podejrzani chcąc zatrzeć ślady nielegalnej działalności wywołali pożar. Po ugaszeniu pożaru, na piętrze spalonego budynku, policjanci znaleźli wydzielone pomieszczenie, w którym znajdowała się plantacja konopi. Było tam też miejsce, w którym sprawcy suszyli ścięte już rośliny. Zabezpieczono wtedy ponad 300 krzewów oraz ponad 20 kilogramów suszu. – Wartość roślin gotowych do przetworzenia i suszu, które zostały zabezpieczone na miejscu wyniosła ponad 400 tysięcy – mówi Marek Rusin, prokurator rejonowy.

W tej sprawie funkcjonariusze zatrzymali na gorącym uczynku cztery osoby podejrzane o nielegalną uprawę konopi, wytwarzanie środków odurzających oraz stworzenie bezpośredniego zagrożenia dla życia i zdrowia wielu osób oraz mienia znacznych rozmiarów. Część z zatrzymanych osób była już wcześniej notowana za przestępstwa narkotykowe.

Osobom podejrzanym o nielegalną hodowlę konopi indyjskich może grozić kara do 8 lat pozbawienia wolności.

tepe

 

 

 

Poprzedni artykułNiemcy od początku do końca na czele
Następny artykułCzas honoru w Świebodzicach [FOTO]