Strona główna Temat dnia Trwają wybory do Parlamentu Europejskiego

Trwają wybory do Parlamentu Europejskiego

0

Punktualnie o 7.00 rozpoczęło się głosowanie do Parlamentu Europejskiego. Polacy dziś wybiorą swoich 51 przedstawicieli. Sprawdź, gdzie zagłosujesz w Świdnicy.

wybory

W Świdnicy liczba stałych obwodów głosowania została zmniejszona z 29 do 23. Granice stałych obwodów głosowania pokrywają się obecnie z granicami jednomandatowych okręgów wyborczych, utworzonych dla wyborów samorządowych (wyborów do Rady Miejskiej w Świdnicy). Taką decyzję podjęła w październiku 2012 roku Rada Miejska w Świdnicy, dokonując podziału Gminy Miasta Świdnicy na stałe obwody głosowania, ustalając jednocześnie nowe granice oraz siedziby i numery obwodowych komisji wyborczych.

OBWODY GŁOSOWANIA

W wyborach do Parlamentu Europejskiego głosować można tylko na jedną listę kandydatów.

Prawidłowe głosowanie polega na postawieniu znaku „x” (dwóch przecinających się linii w obrębie kratki) w kratce z lewej strony obok nazwiska jednego z kandydatów z tej listy, przez co wskazuje się jego pierwszeństwo do otrzymania mandatu.

Postawienie znaku „x” w kratce obok nazwisk kandydatów z różnych list, lub niepostawienie znaku „x” w żadnej kratce powoduje nieważność głosu.

Głosowanie w wyborach do Parlamentu Europejskiego potrwa od godziny 7:00 do godziny 21:00 w dniu 25 maja 2014 r.