Strona główna Bez kategorii Mógł ją zabić

Mógł ją zabić [WIDEO]

16

Tylko refleks uchronił młodą kobietę przed potrąceniem przez pirata drogowego. Kierujący samochodem na rejestracji z powiatu dzierżoniowskiego nawet nie zwolnił przed przejściem  na ulicy Komunardów w Świdnicy, mimo że piesza już była na pasach. Zdarzenie zarejestrowała kamera w pojeździe Czytelnika Swidnica24.pl, który zatrzymał się przed pasami chwilę wcześniej i ustąpił pieszej pierwszeństwa.

policja111

Doskonała widoczność, dobrze oznakowane przejście i wyraźny manewr pojazdu na prawym pasie jezdni – nic nie skłoniło kierowcy do tego, żeby chociaż zwolnił. Kobieta na szczęście zdążyła zauważyć, że auto nie zamierza się zatrzymać i zaczęła biec. Gdyby to było dziecko lub starsza osoba, nie miałyby szans.

Niestety, kierowcy mimo licznych, dramatycznych doniesień kompletnie lekceważą pieszych. Bardzo często dochodzi do tragedii na przejściach, które przecinają dwa pasy ruchu w jednym kierunku. W Świdnicy śmiertelne żniwo zbiera m.in. przejście na ul. Esperantystów przy wylocie na Wałbrzych. Złą sławą okryły się pasy przy ulicy Hallera w Gdańsku, gdzie niemal codziennie dochodzi do wypadków.cynk

Kierowcy nie mogą się czuć bezkarni. Zdarzenia coraz częściej rejestrują kamery monitoringu lub mobilne urządzenia montowane w samochodach. Nagranie jest dla policji wystarczającym dowodem, by ukarać pirata drogowego. Tak stało się w listopadzie ubiegłego roku. czytelnik Swidnica24.pl zarejestrował brawurową jazdę jednego z kierowców na ulicy Sikorskiego.

Obejrzyj nagranie

Policjanci błyskawicznie ustalili sprawcę. – Kierujący samochodem marki Audi popełnił 7 wykroczeń m.in.: wyprzedzał na podwójnej ciągłej, spowodował zagrożenie w ruchu drogowym – nie ustąpił pierwszeństwa na przejściu dla pieszych. W sumie na koncie 23 – letniego mieszkańca Świdnicy uzbierało się 1850 złotych grzywny – mówiła wówczas Katarzyna Czepil, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

Nagranie z 15 maja 2014 roku zostanie przekazane policji.

Film otrzymaliśmy na CYNK! Dziękujemy.

Poprzedni artykułZmagania z królową sportu
Następny artykułSzczypiorniak na Orlikach