Strona główna Sport Lekkoatletyka Zmagania z królową sportu

Zmagania z królową sportu

0

Gimnazjaliści ze świdnickich szkół rywalizowali 14 maja na stadionie Zawiszów w indywidualnych mistrzostwach lekkoatletycznych. Zawody w ramach współzawodnictwa szkolnego zgromadziły na starcie przeszło 150 uczestników.

 lekkoatletyka

Zawodnicy startowali  w sześciu konkurencjach biegowych i trzech technicznych. Walczono o awans do dalszych szczebli mistrzostw. Do finału strefy wałbrzyskiej, który odbędzie się 22 maja o godz. 11.00 również w Świdnicy zakwalifikowali się zawodnicy z pierwszych sześciu miejsc w poszczególnych dyscyplinach i po trzy najlepsze sztafety.

 

Klasyfikacja indywidualna

 

Dziewczęta

 

Bieg – 100 m

  1. Małgorzata Toroń – 13,42  /G-1/
  2. Patrycja Zienkiewicz – 13,66  /G-1/
  3. Natalia Nalewajko – 14,56  /G-1/
  4. Roksana Grodowska – 14,76  /G-4/
  5. Sylwia Simlat – 15,06  /G-4/
  6. Wiktoria Gajdowska – 15,36  /G-3/
  7. Sabina Staśkiewicz – 15,48  /G-2/
  8. Julita Naumów – 16,17  /G-2/
  9. Aneta Rogowska – 17,43  /G-2/
  10. Daniela Kałużyńska – 17,83  /G-4/

 

Bieg – 300 m

  1. Paulina Kalinowska – 48,85  /G-3/
  2. Dominika Wis – 50,71  /G-1/
  3. Elżbieta Kaczmarczyk – 53,13  /G-3/
  4. Urszula Nowak – 53,54  /G-1/
  5. Natalia Kania – 54,35  /G-2/
  6. Weronika Iwanczyszyn – 55,62  /G-1/
  7. Róża Karniej – 56,90  /G-4/
  8. Natalia Wlazło – 58,14  /G-4/
  9. Małgorzata Trzpil – 62,11  /G-4/
  10. Paulina Budziwół – 63,94  /G-2/
  11. Ola Kmieć – 74, 04  /G-2/

 

Bieg – 600 m

  1. Weronika Studniarek – 2.02,18  /G-3/
  2. Anna Bardowska – 2.03,81  /G-1/
  3. Paulina Jewiarz – 2.04,08  /G-1/
  4. Elżbieta Kielka – 2.04,58  /G-1/
  5. Berenika Fedak – 2.04,88  /G-4/
  6. Magdalena Kalinowska – 2.05,95  /G-4/
  7. Małgorzata Żurek – 2.23,37  /G-2/

 

Bieg – 1.000 m

  1. Maja Wróblewska – 3.54,73  /G-1/
  2. Ewelina Góra – 4.03,43  /G-2/
  3. Weronika Jankowska – 4.09,36  /G-3/

 

Pchnięcie kulą /3 kg/

  1. Oliwia Moczadłowska – 10,10  /G-1/
  2. Monika Czaja – 9,35  /G-1/
  3. Agata Klajszmit – 8,90  /G-2/
  4. Monika Walukiewicz – 8,80  /G-4/
  5. Paulina Pędrak – 8,35  /G-4/
  6. Paula Salska – 8,20  /G-4/
  7. Aleksandra Kaszewska – 8,15  /G-3/

 

Skok w dal

  1. Katarzyna Grzelak – 4,01  /G-1/
  2. Weronika Nawrocka – 3,97  /G-1/
  3. Katarzyna Grędzińska – 3,85  /G-1/
  4. Natalia Kuc – 3,83  /G-2/
  5. Adriana Czerniak – 3,70  /G-4/
  6. Weronika Szaradowska – 3,54  /G-4/
  7. Violetta Malik – 3,42  /G-3/
  8. Agnieszka Dworzyńska – 2,73  /G-4/

 

Rzut oszczepem

  1. Natalia Tybur – 12,10  /G-1/
  2. Patrycja Klasa – 11,90  /G-2/
  3. Aneta Śnihur – 11,50  /G-3/
  4. Gabriela Krupa – 8,30  /G-3/
  5. Karolina Mielecka – 8,10  /G-1/
  6. Zuzanna Pawłowska – 7,30  /G-4/
  7. Oliwia Gruszczyńska – 2,10  /G-1/

PK – Oliwia moczadłowska – 17,00 /G-1/

NK – Paulina Jewiarz /G-1/,

NK – Weronika Kowalska /G-2/

NK – Alicja Lach-Mierzejewska /G-4/

NK – Oliwia Kwiatek /G-4/

 

Sztafeta 4 x 100 m

  1. Gimnazjum nr 1 – 57,04
  2. Gimnazjum nr 3 – 60,00
  3. Gimnazjum nr 4 – 62,97
  4. Gimnazjum nr 2 – 63,72

 

Sztafeta szwedzka /100-200-300-400 m/

  1. Gimnazjum nr 1 – 3.03,59
  2. Gimnazjum nr 4 – 3.12,24
  3. Gimnazjum nr 2 – 3.25,83

 

Chłopcy

 

Bieg – 100 m

  1. Mateusz Gładysz – 12,29  /G-4/
  2. Oskar Łużkiewicz – 12,41  /G-3/
  3. Dawid Kalinin – 12,89  /G-1/
  4. Damian Dzimira – 12,94  /G-2/
  5. Jakub Prończuk – 13,36  /G-1/
  6. Daniel Orzechowski – 13,46  /G-4/
  7. Dawid Torbus – 13,80  /G-3/
  8. Damian Rus – 13,90  /G-2/
  9. Aleksander Pietrzak – 13,96  /G-1/
  10. Szymon Kopacz – 14,16  /G-4/
  11. Karol Kosakowski – 14,40  /G-3/

 

Bieg – 300 m

  1. Karol Michalik – 42,27  /G-1/
  2. Wojciech Kurzeja – 42,72  /G-4/
  3. Piotr Woźny – 43,09  /G-1/
  4. Damian Kowalczyk – 43,46  /G-1/
  5. Adrian Dymitruk – 434,86  /G-3/
  6. Konrad Winiarski – 44,90  /G-4/
  7. Jacek Wróblewski – 45,65  /G-3/
  8. Maciej Mazanka – 45,99  /G-4/
  9. Damian Kucharski – 53,89  /G-2/
  10. Michał Godula – 55,30  /G-2/

 

Bieg – 1.000 m

  1. Kamil Czupski – 3.02,75  /G-4/
  2. Szymon Krupczak – 3.06,38  /G-4/
  3. Szymon Gielec – 3.07,46  /G-3/
  4. Dawid Sienkiewicz – 3.08,07  /G-4/
  5. Paweł olszewski – 3.21,92  /G-1/
  6. Patryk Przybysz – 3.27,84  /G-2/
  7. Maciej Kurnicki – 3.38,11  /G-3/
  8. Marcin Burdak – 3.39,50  /G-1/
  9. Kevin Nowakowski – 3.59,14  /G-2/

 

Bieg – 2.000 m

  1. Damian Myszkowski – 7.04,26  /G-4/
  2. Oskar Durzyński – 7.23,30  /G-2/
  3. Patryk Pitura – 7.51,24  /G-2/
  4. Piotr Gregorczyk – 8.04,89  /G-2/

 

Pchnięcie kulą /5 kg/

  1. Bartosz Zatorski – 10,70  /G-4/
  2. Dawid Jacaszek – 10,25  /G-2/
  3. Michał Sozański – 10,10  /G-1/
  4. Mateusz Zając – 10,00  /G-3/
  5. Adrian Ziębicki – 9,80  /G-2/
  6. Krystian Dobrzański – 9,70  /G-1/
  7. Dominik Charyk – 9,60  /G-3/
  8. Szymon Krząstek – 9,15  /G-1/
  9. Szymon Ziobrowski – 8,60  /G-1/ – PK
  10. Łukasz Socha – 8,30  /G-3/
  11. Jakub Zwarycz – 7,90  /G-2/
  12. Dawid Hliwa – 7,30  /G-4/
  13. Oskar Majzelis – 7,20  /G-4/

 

Skok w dal

  1. Bartosz Cielecki – 5,28  /G-2/
  2. Aleksander Kowalski – 5,05  /G-3/
  3. Adrian Werner – 4,80  /G-3/
  4. Piotr Kaczmarczyk – 4,77  /G-2/
  5. Jakub Michalik – 4,72  /G-1/
  6. Mikołaj Mazij – 4,68  /G-1/
  7. Patryk Szparniak – 4,46  /G-4/
  8. Maciej Korniewski – 4,09  /G-4/
  9. Gracjan Strzelec – 3,67  /G-4/
  10. Grzegorz Baranowski – 3,62  /G-1/

 

Rzut oszczepem

  1. Piotr Kisiel – 36,00  /G-2/
  2. Patryk Wnęk – 25,50  /G-2/
  3. Jakub Matacz – 24,50  /G-3/
  4. Aleksander Kowalski – 22,00  /G-3/
  5. Michał Sroka – 17,00  /G-2/
  6. Marcin Czabanowski – 15,00  /G-4/
  7. Bartłomiej Niedziałkowski – 14,00  /G-4/

NK – Jakub Białas /G-4/

 

Sztafeta 4 x 100 m

  1. Gimnazjum nr 2 – 52,88
  2. Gimnazjum nr 1 – 52,95
  3. Gimnazjum nr 4 – 53,09
  4. Gimnazjum nr 3 – 53,24

 

Sztafeta szwedzka /100-200-300-400 m/

  1. Gimnazjum nr1 – 2.29,84
  2. Gimnazjum nr 4 – 2.31,78

 

Osobno liczona też była klasyfikacja drużynowa. Do sumy punktacji zespołu wliczane były trzy najlepsze wyniki indywidualne w poszczególnych konkurencjach przeliczone według specjalnej tabeli.

 

Klasyfikacja drużynowa /z punktacją do współzawodnictwa/:

 

Dziewczęta

  1. Gimnazjum nr 1 – 139 pkt  /6 pkt/
  2. Gimnazjum nr 4 – 77 pkt  /4 pkt/
  3. Gimnazjum nr 2 – 62 pkt  /3 pkt/
  4. Gimnazjum nr 3 – 60 pkt  /2 pkt/

 

Chłopcy

  1. Gimnazjum nr 4 – 107 pkt  /6 pkt/
  2. Gimnazjum nr 2 – 99 pkt  /4 pkt/
  3. Gimnazjum nr 1 – 85 pkt  /3 pkt/
  4. Gimnazjum nr 3 – 74 pkt  /2 pkt/