Strona główna Sport Inne Młodziczki Karoliny najszybsze

Młodziczki Karoliny najszybsze [FOTO]

2

Czasówka Sudecka-Górska w Podgórzynie była pierwszą z serii pięciu czasówek Karkonoskich w tym roku. Zawodnicy MKS-u Karolina Jaworzyna Śląska, a właściwie kolarki zaprezentowały bardzo dobrą formę.

 DSC06438

Najlepsza na siedmiokilometrowym podjeździe o nachyleniu 18% pod słynną Przesiekę w kategorii młodziczek okazały się Paulina Pastuszek, tuż za nią na drugim miejscu była Sara Tonder i jedenasta Kamila Pastuszek. W kategorii juniorów Grzegorz Dobroń był czwarty a Szymon Potoniec ósmy. Młodzicy pojechali znacznie poniżej oczekiwań i zajęli miejsca w drugiej i trzeciej dziesiątce.

Następnego dnia rozegrano kryterium uliczne na trasie okrężnej o długości 2.4km po ulicach Podgórzyna. Tym razem nasze liderki młodziczki zamieniły się miejscami i na dystansie 14,4km zdecydowanie najszybsza na finiszu była Sara Tonder, Paulina Pastuszek była druga, a Kamila Pastuszek siódma. W kategorii juniorów na dystansie 29 km Szymon Potoniec był piąty a Grzegorz Dobroń dziesiąty. Młodzicy znów się nie popisali, przyjeżdżając za czołową grupą i po wyścigu zaliczyli dodatkowy trening, który na pewno poprawi ich dyspozycję. W kategorii żaków na dystansie 5 km czwarty był Michał Paluch, a Judyta Tonder siódma. W klasyfikacji drużynowej MKS Karolina wywalczyła kolejny puchar tym razem za trzecie miejsce. Trenerem naszych zawodników i zawodniczek jest Antoni Szewczyk.