Strona główna Bez kategorii Sport na światowym poziomie zawita do Świdnicy

Sport na światowym poziomie zawita do Świdnicy

2

Czołówka polskich i zagranicznych biegaczy na orientację wystartuje 17 maja w Świdnicy i 18 maja na Ślęży na trasach O-Games przygotowanych przez dolnośląską ekipę organizatorów. W sobotę, 10 maja natomiast przy wrocławskiej Pergoli podczas akcji Cała Polska Biega z Mapą będzie można potrenować swoje zdolności orientacji w terenie. Co dokładnie nas czeka?

ogames

Zacznijmy od podstaw

Tegoroczna edycja O-Games to już druga odsłona zawodów, które popularyzują bieg na orientację w kontekście The World Games 2017 we Wrocławiu. W tym roku organizatorzy mocno postawili akcent na sport zawodowy i rywalizację. Hasło O-Games – „Be Better” mówi o ciągłym doskonaleniu siebie jako sportowca. Jednakże ekipa z Wrocławia nie zapomniała również o amatorach „zielonego sportu”, dla których przygotowała trasy dostosowane do ich umiejętności w kategorii „O-games Rekreacyjna”. Jeżeli jeszcze nie wiesz, czym jest bieg na orientację – nic straconego. Aby przygotować się do O-Games wystarczy tydzień wcześniej 10 maja przyjść do Parku Szczytnickiego w okolicę pergoli. Tam profesjonaliści będą uczyć amatorów i miłośników aktywnego spędzania czasu, czym jest bieg na orientację, jak się orientować, w jaki sposób czytać mapę i oczywiście jak dobiec do celu. Akcja Cała Polska Biega z Mapą jest bezpłatna, zaprasza wszystkich chętnych – jej celem jest propagowanie orientacji sportowej jako świetnego sposobu na spędzanie wolnego czasu.

Tajemnicze alejki Świdnicy

Tegoroczny O-Games organizatorzy zaczną sprintem w Świdnicy. Na tę okoliczność powstała zupełnie nowa mapa Rynku, gdzie sportowcy będą rywalizowali o najważniejsze trofea. Smaczku dodaje fakt, że elita będzie się zmagać o punkty w światowym rankingu orientalistów – World Ranking Event. Trasa miejskiego sprintu zapewni orientację na najwyższym poziomie, alejki Świdnicy i zaułki między zabytkowymi kamieniczkami będą nie lada wyzwaniem dla sportowców, którzy będą musieli wybrać najbardziej optymalny wariant dotarcia do następnego punktu.

ogames2

 Skały, które trzeba pokonać

O-Games to przede wszystkim różnorodność – w drugi dzień ekipa organizatorów zaprasza na Ślężę, a dokładnie na Przełęcz Tąpadła. Zawodnicy zmierzą się ze skałami  i kamienistym podłożem na trasie skróconego klasyka. Aby podgrzać emocje, kategoria elity będzie startować w biegu pościgowym, w odniesieniu do czasu, jaki osiągnęli poprzedniego dnia na sprincie. Kto przybiega pierwszy, ten wygrywa.

Wszystkie informacje na temat O-Games można znaleźć na stronie http://www.o-games.pl/

Zgłoszenia przyjmowane są do 11 maja, warto też śledzić profile https://www.facebook.com/sportogames i https://www.facebook.com/znajdzsiewlesie