Strona główna Temat dnia Pomoc dla szkół ponadgimnazjalnych

Pomoc dla szkół ponadgimnazjalnych

1

300 tysięcy zł z budżetu gminy Świebodzice trafi jako pomoc finansowa dla powiatu świdnickiego. Są to pieniądze, które Świebodzice przeznaczają w konkretnym celu: na dofinansowanie wydatków bieżących związanych z prowadzeniem szkół ponadgimnazjalnych, znajdujących się na terenie Świebodzic – Liceum Ogólnokształcącego oraz Zespołu Szkół im. Prosińskiego – informuje Agnieszka Bielawska-Pękala z UM w Świebodzicach.

pieniadze

Dofinansowanie szkół, których gmina nie jest organem prowadzącym, to odpowiedź władz Świebodzic na przymiarki do połączenia obu szkół przez powiat. Świebodzice od co najmniej dwóch lat głośno sprzeciwiają się takim pomysłom, burmistrz Bogdan Kożuchowicz wielokrotnie proponował przejęcie przez gminę obu szkół.

Chodzi o placówki, które znajdują się na terenie miasta, w większości uczą się w nich nasze dzieci, dlatego gmina zrobi wszystko, by obie szkoły zachowały swoją odrębność i ofertę edukacyjną – podkreśla burmistrz Bogdan Kożuchowicz.

Nad uchwałą trwała burzliwa dyskusja, radni głośno wyrażali swój dyskomfort wynikający z poczucia przymusu, bycia pod przysłowiową ścianą. Ostatecznie jednak Rada zagłosowała jednogłośnie za, kierując się w tej sprawie wyłącznie dobrem uczniów obu placówek i zapewnienia im maksymalnego bezpieczeństwa.