Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Młodzież wybrała swoją radę

Młodzież wybrała swoją radę

0

Młodzież w wieku 13-21 lat, zameldowana na stałe na ternie gminy Świdnica, zadecydowała o składzie Młodzieżowej Rady Gminy Świdnica III kadencji. O 15 mandatów ubiegało się  21 kandydatów. Najwięcej głosów  zdobył Mateusz Adamski, uczeń Gimnazjum im. Szarych Szeregów w Pszennie.

WYBORY _mrg

Ogółem oddano 241 głosów na 1466 uprawnionych do głosowania. Wybory przeprowadzono w 3 okręgach: okręg nr 1 w Gimnazjum im. Unii Europejskiej w Lutomi Dolnej, okręg nr 2 w Gimnazjum im. Szarych Szeregów w Pszennie oraz okręg nr 3 w Gimnazjum w Witoszowie Dolnym. Największą frekwencję odnotowano w okręgu nr 1, gdzie na 526 uprawnionych do urn udało się 127 głosujących.

Bycie radnym Młodzieżowej Rady Gminy to nauka demokracji i samorządności, a także możliwość wpływania na kształt życia kulturalnego młodych ludzi w gminie Świdnica. Dla młodych jest to wyzwanie, ale i szansa na realizację pomysłów– mówi wójt gminy Teresa Mazurek.

Najskuteczniejszą kampanię wyborczą przygotował kandydat z okręgu nr 2, Mateusz Adamski – uczeń Gimnazjum im. Szarych Szeregów w Pszennie. Plakat i hasło wyborcze „Jeśli chcesz dobrze dla Gminy kolego, głosuj na Mateusza Adamskiego”- okazało się strzałem w dziesiątkę i przełożyło się na dobry wynik. – Dziękuję w tym miejscu wszystkim, którzy okazali mi swoje wsparcie, mojej koleżance Monice Pisuli za pomoc w opracowaniu plakatu wyborczego, a w szczególności uczniom, którzy oddali na mnie swój głos – mówi Mateusz Adamski.

W wyniku wyborów Radnymi Młodzieżowej Rady Gminy Świdnica zostali:

Babicz Izabela – OKW nr 1

Filipiak Agnieszka – OKW nr 1

Gałosz Kamila – OKW nr 1

Kusio Weronika – OKW nr 1

Ponińska Paulina – OKW nr 1

Zaguba Monika – OKW nr 1

Adamski Mateusz – OKW nr 2

Pacześniak Zuzanna – OKW nr 2

Podżarow Karolina– OKW nr 2

Polczyńska Wiktoria – OKW nr 2

Marciniak Martyna – OKW nr 2

Brożyna Aleksandra– OKW nr 3

Jawień Tomasz – OKW nr 3

Kondziarz Kamil – OKW nr 3

Świeża Angelika – OKW nr 3

 

 

 

 

 

 

Poprzedni artykułRuszyły zapisy na egzaminy
Następny artykułWysypisko nadal straszy