Strona główna Bez kategorii Ruszyły zapisy na egzaminy

Ruszyły zapisy na egzaminy

6

Tłumów nie ma, ale entuzjazmu nie brakuje. Pierwsi chętni zgłaszają się na egzamin na prawo jazdy w świdnickim oddziale Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego.

WORD 3

Od dzisiaj, 15 kwietnia, czynne jest biuro świdnickiej filii przy ulicy Głowackiego 1 (wejście od ul. Wałbrzyskiej). – Jesteśmy już gotowi do przyjmowania zgłoszeń, a pierwsze egzaminy ustalamy na 23 kwietnia – mówi Jan Gurazda, zastępca dyrektora WORD-U w Wałbrzychu. Zapisywać się można w dni powszednie od 8.30 do 15.15. Biuro ośrodka i sala do egzaminu teoretycznego mieszczą się w użyczonych przez miasto pomieszczeniach siedziby Ochotniczej Straży Pożarnej. – Całość dostosowaliśmy do potrzeb zdających – zapewnia Gurazda. Na modernizację pomieszczeń i wyposażenie WORD wydał ok. 100 tysięcy złotych. Po stronie ośrodka leży także opłacanie pracowników i egzaminatorów. Miasto wyłożyło drugie 100 tysięcy złotych na przygotowanie placu, który znajduje się między ulicami Głowackiego i Armii Krajowej. Na czwartek, 17 kwietnia, zaplanowano uroczyste otwarcie, połączone z testowymi przejazdami dla kursantów. Początek o godzinie 12.00.

Jednym z pierwszych, który dzisiaj zapisał się na egzamin w Świdnicy, był pan Tomasz. Nie krył radości, że nareszcie ma szansę na zdobycie prawa jazdy w rodzinnym mieście. – W Wałbrzychu próbowałem 6 razy – przyznaje ze smutkiem. – Wiem, że w Świdnicy żadnych ułatwień nie będzie, ale znam miasto i na pewno lepiej sobie poradzę. Jestem pewien, że większość świdniczan i mieszkańców okolicy będzie chciała zdawać egzamin w Świdnicy.

Ilu chętnych można się spodziewać, trudno w tej chwili przewidzieć. W Wałbrzychu w ciągu roku do egzaminów na prawo jazdy przystępuje ok. 35 tysięcy osób. Mieszkańcy powiatu świdnickiego oprócz Wałbrzycha wybierali dotychczas także Legnicę i Wrocław. Niewykluczone, że ze świdnickiej filii będą korzystać także osoby z powiatu dzierżoniowskiego, które dotychczas najchętniej zdawały egzamin w filii w Kłodzku.

asz