Strona główna Wydarzenia Gimnazjaliści sprawdzą wiedzę

Gimnazjaliści sprawdzą wiedzę

1

Startuje trzydniowy egzamin, kończący naukę w gimnazjach. W całej Polsce za pióra chwyci 379 tysięcy uczniów. Dzisiaj blok humanistyczny, w czwartek matematyczno-przyrodniczy, w piątek – językowy.

test gimnazjalny 1

Zdjęcie archiwalne

Na początek gimnazjaliści będą mieli godzinę na test z historii i wiedzy o społeczeństwie. Po godzinnej przerwie przystąpią do zadań z języka polskiego. Pierwsza część potrwa 60 minut, druga 90. Dodatkowy czas otrzymają dyslektycy. W czwartek na egzaminie z wiedzy matematyczno-przyrodniczej uczniowie też będą mieli do rozwiązania dwa bloki zadań. W pierwszym znajdą się zadania z nauk przyrodniczych – biologii, chemii, fizyki i geografii. W drugim bloku będą zadania z matematyki. Piątkowy egzamin będzie przeprowadzony na dwóch poziomach – podstawowym i rozszerzonym. Pierwszy obowiązkowo piszą wszyscy uczniowie, drugi tylko ci, którzy języka uczyli się od szkoły podstawowej. Na obie części jest po 60 minut.

Przystąpienie do egzaminu jest warunkiem ukończenia gimnazjum, ale wyniki są istotne tylko przy wyborze szkoły ponadgimnazjalnej. Od liczby punktów zależy, czy uczeń zdoła się dostać do wymarzonej szkoły. W roku szkolnym 2014/2015 będzie mniej klas pierwszych w liceach ogólnokształcących powiatu świdnickiego.

Poprzedni artykułEnej i Liber na Kongresie Regionów [WIDEO]
Następny artykułReStyle z konkursem