Strona główna Polityka Teren sprzedany z dużym rabatem

Teren sprzedany z dużym rabatem

86

Radni powiatu świdnickiego, na dzisiejszej sesji, udzielili 55, a nie jak wcześniej proponowano 45 procentowej, bonifikaty na zakup terenu przy ulicy Wojska Polskiego – obecna siedziba Pogotowia Ratunkowego. Działki wraz z zabudową zostaną sprzedane  diecezji świdnickiej w postępowaniu bezprzetargowym za ponad 324 tysiące.

sesja powiat

O kupno dwóch działek o powierzchni 0,3222 i 0,1342 ha, które obecnie zajmuje stacja pogotowia, wystąpił rektor świdnickiego Wyższego Seminarium Duchownego, ks. Tadeusz Chlipała. Cena dwóch działek została ustalona przez zarząd powiatu, w oparciu o wycenę rzeczoznawcy, na 721 800 złotych. Teren, dzisiejszą decyzją Rady Powiatu, zostanie sprzedany za ponad 324 tysiące złotych. Diecezja świdnicka w tym miejscu będzie prowadzić działalność oświatową i kulturalną, m.in. chodzi o ogólnie dostępną bibliotekę.

Jednak na sesji nie obyło się bez zgrzytów. Najpierw autopoprawkę do uchwały wniósł Zygmunt Worsa, który bonifikatę 45 procentową zamienił na 55. Worsa ten fakt tłumaczył błędem technicznym. Z kolei  radny PiS Józef Kuźma zaproponował, aby teren sąsiadujący z Wyższym Seminarium Duchownym przekazać na rzecz diecezji świdnickiej z 99 procentową bonifikatą. Radny podkreślał, że cel jest szczytny i nie wypada inaczej postąpić. Propozycja Kuźmy została przez radnych odrzucona. Przeciw głosowało 16, 4 było za, trzech wstrzymało się od głosu. W głosowaniu udziału nie brało trzech radnych.

Ostatecznie Rada Powiatu Świdnickiego udzieliła diecezji świdnickiej 55 procentowej bonifikaty. Za głosowało 24 radnych, wstrzymali się jedynie radni SLD, Henryk Rataj i Ryszard Kuc.

 – Umowa ma być podpisana jak najszybciej, a diecezja od razu wpłaci całą kwotę. Mamy zapewnienie, że pogotowie pozostanie przy ul. Wojska Polskiego do czasu wybudowania nowej stacji przy szpitalu Latawiec, to jest najpóźniej do 2017 roku – mówi Zygmunt Worsa. Starosta podczas sesji zapewnił, że od momentu podpisania aktu notarialnego nie będą od Pogotowia Ratunkowego pobierane żadne opłaty za korzystanie z obiektów.

tepe

Poprzedni artykułDramat w świdnickiej mieszkaniówce
Następny artykułMundur zamiast garnituru